Իշխանությունը վերցրած կոլլեկտիվի նպատակն է քանդել: Այս մասին Բեկում երիտասարդական շարժմանհրավիրած քննարկմանը ասելէ «Գոյ» թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար եւ ռեժիսոր Արթուր Սահակյանը:
«Նախորդ՝ 88 թվականին օգտագործվեց ազգային գործոնը, ազգայնացվեց, իսկ այսօր քանդելու համար պետք է ապազգայնացնել:2018 թվականից հետո կատարված իրադարձությունները որ իրար կողք ենք դնում, նոր հասկանում ենք, թե ինչ է կատարվում: Այս ամենը քանդելու նպատակ ունի բոլոր ոլորտներում»,-ասաց նա:
Սահակյանի խոսքով մարդիկ այս իշխանությունների հետ 2018 թվականին ինչ-որ հույսեր էին կապում, սակայն իշխանությունները որեւէ ծրագրով չէին եկել. «Հետո ասեցին՝ ինչ-որ պետք է, այն էլ բանակցում ենք, հետո ասին՝ ինչ էլլինի, եկեք մենք մեզ պարտված չհամարենք: Մի բան ակնհայտ է՝ կարվի այն, ինչ-որ թույլ կտրվի, ես հասկանում եմ, որ թույլ տալ չի կարելի»:
Սահակյանը նշեց, որ մեծ համառությամբ մենք շարունակում ենք ի վնաս մեզ աշխատել, եւ դրա պատճառն այն է, որ պատիժներ չկան:

Цель взявшего власть коллектива - разрушение. Об этом заявил на Всемолодежном форуме «Перелом: 2018-2023 гг. Армения на грани» художественный руководитель и режиссер театра «Гой» Артур Саакян.
«Раньше, в 1988 году, использовался национальный фактор, была национализация, а сегодня для разрушения необходима денационализация. Когда мы ставим события, которые произошли после 2018 года, рядом друг с другом, то понимаем, что происходит? Все это направлено на то, чтобы все уничтожить, причем во всех сферах», - заявил Саакян.
По его словам, в 2018 году у людей были определенные надежды на эти власти, но они пришли к власти без какой-либо программы. «Потом сказали: о чем надо о том и ведем переговоры, затем заявили: что бы ни случилось, не будем считать себя побежденными. Одно очевидно: будет сделано то, что разрешат, я понимаю, что разрешать нельзя», - сказал худрук.