Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում, նախագահությամբ դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի, այսօր՝ հունիսի 23-ին, աներոջ՝ Արթուր Մարգարյանի սպանության մեջ դատապարտված, ինչպես նաեւ գործով տուժող հանդիսացող Էլլեն Մարգարյանի համար սպառնալիք հանդիսանալու գործով մեղադրվող Գոռ Տեր-Եսայանը երեք ամիս ժամկետով կալանավորվեց։ Այս մասին դատարանից հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ոստիկանության վեցերորրդ վարչության նախկին աշխատակից Գոռ Հրաչի Տեր-Եսայանը 2020 թվականի մարտի 19-ին, ըստ սպանվածի դստեր՝ իր կնոջ՝ Լիաննա Մարգարյանի՝ գտնվելով թրմանյութի և ալկոհոլի ազդեցության տակ, ԱԿ 74 տեսակի ինքնաձիգից կրակահերթ արձակելով՝ տան մեջ սպանել է 47-ամյա Արթուր Մարգարյանին։ Հարուցվել է քրեական գործ սպանության հատկանիշներով, սակայն Գոռ Տեր-Եսայանին ճանաչել են անմեղսունակ և երկու տարի Նուբարաշենի հոգեբուժարանում անցկացնելուց հետո վերջինս նորից հայտնվել է ազատության մեջ։
Լիանա Մարգարյանը տեսանյութ էր տարածել, որում պատմում էր, որ ինքը թաքնված է Գոռ Տեր-Եսայանից, որովհետեւ նա հետապնդում եւ սպառնում է իրեն։

В Шенгавитской резиденции суда общей юрисдикции города Ереван 23 июня судья принял решение о трехмесячном аресте Гора Тер-Есаяна, приговоренного за убийство тестя Артура Маркаряна.
Напомним, что экс-сотрудник шестого управления полиции Армении Гор Тер-Есаян 19 марта 2020 года, согласно сведениям его супруги, дочки убитого, Лианы Маркарян, находясь под воздействием наркотиков и алкоголя, выстрелили и убил 47-летнего Артура Маркаряна. Было возбуждено уголовное дело по признакам убийства. Однако, Гор Тер-Есаян был признан невменяемым и, проведя два года в Нубарашенской психиатрической клинике, вышел на свободу.
Лиана Маркарян распространила видеоматериал, в котором рассказала о том, что скрывается от экс-супруга, поскольку тот преследует и угрожает ей.