Ռուսաստանի Դաշնությունը, Ադրբեջանը և Հայաստանը կշարունակեն աշխատել հետագա հանդիպումների նախապատրաստման ուղղությամբ, 2023 թվականին նախատեսվում է երեք երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովը։ Այս մասին ասվում է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների հետ եռակողմ բանակցությունների արդյունքների մեկնաբանության մեջ, որ  հրապարակվել է ՌԴ ԱԳՆ կայքում։
«Մենք կշարունակենք ակտիվ աշխատանքը հետագա հանդիպումների նախապատրաստման ուղղությամբ, այդ թվում նախատեսվում է  այս տարի Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հերթական  գագաթնաժողովն անցկացնել», - ասել է նա։
Ռուսական կողմն առաջարկել է նաև խորհրդարանականների   եռակողմ երկխոսություն սկսել։
ՌԴ ԱԳ նախարարի խոսքով՝ Մոսկվան ակնկալում է, որ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը կլինի Բաքվի և Երևանի միջև մեծ բանակցային գործընթացի գագաթնակետը։
«Մենք ակնկալում ենք, որ այս համաձայնագրի ստորագրումը կլինի մեծ բանակցային գործընթացի գագաթնակետը, որը կամփոփի հայերի և ադրբեջանցիների ջանքերը, որոնք նախաձեռնվել են Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ եռակողմ հանդիպումների ժամանակ»,- ասել է նա։

The Russian Federation, Azerbaijan and Armenia will continue to work on the preparation of further meetings, in 2023 the summit of the leaders of the three countries is planned, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov stated in his comments on the results of trilateral negotiations with the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia, which was published on the website of the Russian Foreign Ministry.
"We will continue active work in preparation for future meetings, among which it is planned to hold another summit of the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia in Russia this year," he said.
The Russian side also proposed to start a tripartite dialogue of parliamentarians.
According to the Russian Foreign Minister, Moscow expects the signing of the peace treaty to be the culmination of the great negotiation process between Baku and Yerevan.
"We expect that the signing of this agreement will be the culmination of a great negotiation process that will summarize the efforts of Armenians and Azerbaijanis, which were initiated during the tripartite meetings with Russian President Vladimir Putin," he said.