Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ նախագահությամբ դատավոր Վահե Միսակյանի, այսօր՝ օգոստոսի 10-ին, ավարտվեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցաքննությունը:
նշենք, որ ավարտվեց գործով ապացույցների հետազոտման փուլը: Հաջորդն արդեն միջնորդություններ ներկայացնելու եւ դատական վիճաբանությունների փուլն է:
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 14:00-ին:
Հիշեցնենք, որ ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Սերժ Սարգսյանի կազմակերպմամբ եւ Բարսեղ Բեգլարյանի դրդմամբ, Սամվել Գալստյանի ու Գեւորգ Հարությունյանի օժանդակությամբ, Սերգո Կարապետյանի կողմից 2013 թվականի հունվարի 25-ից փետրվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից վատնվել է պետական աջակցության ծրագրերի իրականացման ընթացքում իրացված 15.391.765 լիտր դիզելային վառելիքի համար հատկացված սուբսիդիայի առանձնապես խոշոր չափերով գումարը՝ 489.160.310 ՀՀ դրամ:

В суде общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Ваге Мисакяна 10 августа завершился допрос третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна.
Отметим, что этап допросов в рамках дела Сержа Саргсяна и других завершился. Далее следует этап подачи ходатайств и судебных споров.
Следующее судебное заседание назначено на 24 августа.
Напомним, что, согласно обвинительному заключению, при организации Сержа Саргсяна и подстрекательстве Барсега Бегларяна, при содействии Самвела Галстяна и Геворга Арутюняна, Серго Карапетян в период с 25 января по 7 февраля 2013 года из резервного фонда правительства РА потратил крупную сумму в размере 489.160.310 драмов, выделенную на дизтопливо в рамках программ государственной поддержки.