Վիրավորներ կան, զոհվածների ընտանիքներ կան, որ մինչեւ հիմա դրսում են, մարդիկ կան, որ դպրոցներում ու մանկապարտեզներում են քնում: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին, Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Արցախից տեղահանված մի տղամարդ:
«Մեր պահանջն այն է, որ օգնեն, այդ ժողովրդին տեղավորեն: մենք ուրիշ խնդիր չունենք: Որ իրենց հյուրանոցներն են, ամեն մարդ 5 հատ տուն ունի, բայց մարդիկ էլ դրսում են քնում: Մեր խնդիրն այն է, որ էդ տղաներին տեղավորեն: Սահման պահող տղերք են, վիրավորներ, զոհվածներ: Անձամբ ես տուն ունեմ, տեղավորված եմ: Իսկ մեզ ասում են՝ պետք է օրենքով դատարն տաք, էս անեք, էն անեք: Դա ինձ համար բավարար չի»,-ասաց նա:

Есть раненые, есть семьи погибших, которые до сих пор на улице, есть люди, которые спят в зданиях школ и детсадов. Об этом заявил в беседе с журналистами во время акции протеста у здания представительства Арцаха в Армении 20 октября мужчина, переехавший из Арцаха в Армению.
«Наше требование состоит в том, чтобы помогли этим людям, разместили их. У нас нет другой проблемы. У них (очевидно, у властей – ред) гостиницы, у каждого человека по 5 домов, но есть люди, которые спят на улице. Наша задача – разместить этих ребят. Это парни, которые защищали границу, есть раненые, погибшие. Лично у меня есть дом, я заселился. А нам говорят: по закону, надо подать суд, это сделать, то сделать. Мне этого недостаточно», - заявил мужчина.