ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Վահան Կոստանյանը չի կարծում, թե բանակցություններն Ադրբեջանի հետ մտել են փակուղի։
Լրագրողների հետ զրույցում փոխնախարարը տեղեկացրել է, որ առայժմ պայմանավորվածություն չկա Բրյուսելում կամ ԱՄՆ-ում հանդիպման մասին, բայց եթե լինի, այդ մասին անպայման կտեղեկացնեն հանրությանը։
Կոստանյանը համաձայնել է այն բանի հետ, որ ղեկավարների մակարդակով հանդիպումներ վերջին ժամանակներս չեն եղել, բայց «աշխատանքը շարունակվում է»։
Նրա խոսքով՝ միջնորդները որոշակի աշխատանք են կատարում նոր հանդիպում կազմակերպելու համար։ «Երեկ Երեւանում էր ամերիկացի համանախագահող Բոնոն։ Մենք մշտական շփման մեջ ենք այլ միջնորդների հետ։ Սպասում ենք նոր հանդիպման»,- ասել է փոխնախարարը։ Մակարդակի, տեղի եւ միջնորդի մասին նա առայժմ դժվարացել է տեղեկացնել։

Armenian Deputy Minister of Foreign Affairs Vahan Kostanyan does not think that the peace negotiations with Azerbaijan have reached a dead end.
Speaking with reporters Thursday, the Armenian official informed that for now there is no agreement about a respective meeting either in Brussels or in the US, but if there is, they will definitely inform the public about it.
Kostanyan agreed with the fact that there have been no meetings at the level of the leaders of the two countries lately, but added that "the work continues" in that regard.
According to him, mediators are doing some work to a new peace talk.
"Yesterday [OSCE Minsk Group] American co-chair [Louis] Bono was in Yerevan. We [Armenia] are in constant contact with other mediators; we are waiting for a new meeting," said the Armenian deputy FM.