Ստի ու կեղծիքի «շնորհիվ» իշխանությունները հասան հաջողության 2018-ին, ստի ու կեղծիքի պատճառով Հայաստանը բախվեց պատերազմի եւ պարտություն կրեց, ստի ու կեղծիքի պատճառով են շարունակում ղեկին մնալ ներկայիս իշխանությունները։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 9-ին, Արմավիրի քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է «Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Լեւոն Քոչարյանը։
«Մեր առջեւ կանգնած է այդ սուտը կոտրելու խնդիրը։ Եվ երբ ես ասում եմ, որ 2018թ. նրանք եկան «շնորհիվ» ստի եւ կեղծիքի, դա բոլորովին չի նշանակում, թե ամեն բան լավ էր, բնականաբար, շատ խնդիրներ կային, եւ մարդիկ արդարացիորեն դուրս էին եկել իրենց պահանջներով։ Խնդիրը դա չէ։ Այլ այն, որ նրանք խոստացան այն կարգախոսների հիման վրա, որոնց շնորհիվ եկան, ու մենք տեսանք, որ տեղի ունեցավ ուղիղ հակառակը։ Շատ հարցերում, նրանում, ինչում մեղադրում էին «նախկիններին», սրանք իրենց շատ ավելի ցինիկ պահեցին եւ շարունակում են դա»,- նշել է քաղաքական գործիչը։
Նրա խոսքով՝ այս խնդրի հաղթահարման համար, այն բանի համար, որ հաղթահարենք իշխանությունների սուտը, մեծ աշխատանք է պետք։
«Մեր այս հանդիպումները եւս ուղղված են դրան։ Եվ դուք ձեր հերթին զրուցեք ձեր ընկերների, հարեւանների, անգամ անծանոթների հետ։ Բացատրեք իրավիճակը։ Բացատրեք ճիշտը։ Գաղտնիք չէ, որ նման հանդիպումներ մենք անցկացնում ենք Հայաստանում, տարբեր քաղաքներում, տարբեր մարզերում, տարբեր գյուղերում, եւ մեր ամեն մի նման հանդիպումից հետո իշխանամետ քարոզչամեքենան ընկնում է հիստերիկայի մեջ եւ սկսում իր հակահարձակումը. սուտ, սուտ, սուտ։
Շատ այլ հարցերի վերաբերյալ էլ մենք լուրջ պայքար պետք է մղենք, բացատրենք մեր այն քաղաքացիներին, այն ընկերներին, որոնք դեռ հավատում են, դեռ մոլորված են։ Այստեղ շատ լուրջ աշխատանք ունենք անելու։ Եվ մենք նաեւ խնդրում ենք, որպեսզի ձեզանից յուրաքանչյուրը իր հերթին շարունակի սա»,- ասել է պատգամավորը։
Լեւոն Քոչարյանի խոսքով՝ այս աշխատանքը պետք է դրսեւորվի ինչպես անձնական շփումների միջոցով, այնպես էլ սոցիալական հարթակներում։
«Որպեսզի ի վերջո կոտրելով այս սուտը՝ կարողանանք կանգնեցնել դեպի անդունդ այս ողբերգական երթը եւ արդեն գանք ճիշտ ճանապարհի։ Մենք հավատում ենք, որ դա հնարավոր է, բայց դա անհնար կլինի առանց ձեր օգնության»,- ասել է նա։

Именно «благодаря» лжи и фальши нынешние власти добились успеха в 2018 году, из-за лжи и фальши Армения столкнулась с войной и потерпела поражение в ней, из-за лжи и фальши продолжают оставаться у руля нынешние власти. Об этом сегодня, 9 марта, в ходе встречи с гражданами Армавира заявил депутат от парламентской фракции «Армения» Левон Кочарян.
«Перед нами стоит задача сломать эту ложь. И когда я говорю, что в 2018 году они пришли «благодаря» лжи и фальши, это вовсе не значит, что все было хорошо, естественно, было много проблем, и люди справедливо вышли из-за своих требований. Проблема не в этом. Но то, что они обещали на основании тех лозунгов, благодаря которым они пришли, мы увидели, что произошло полностью противоположное. По многим вопросам, тому, в чем они обвиняли «бывших», эти стали вести себя намного циничнее и продолжают это», - отметил политик.
По его словам, для преодоления этой проблемы, для того, чтобы преодолеть ложь властей предстоит большая работа.
«Подобные наши встречи также направлены на это. И вы в свою очередь беседуйте со своими друзьями, соседями, даже незнакомцами. Объясните ситуацию. Объясните правду. Не секрет, что подобные встречи мы проводим в Армении, в разных городах, в разных областях, в разных селах, и после каждой подобной нашей встречи провластная пропагандистская машина впадает в истерику и начинает свое контрнаступление: ложь, ложь, ложь.
И по многим другим вопросам нам предстоит с этим серьезная борьба, объяснить тем нашим гражданам, тем товарищам, которые все еще верят, все еще заблуждаются. Здесь нам предстоит очень серьезная работа. И мы также просим, чтобы каждый из вас в свою очередь продолжил это»,- сказал депутат.
По словам Левона Кочаряна, эта работа должна проявиться как в виде личных контактов, так и на социальных платформах.
«Чтобы в конце концов сломав эту ложь, мы смогли прекратить этот трагический ход движения к бездне, и уже перейти к верному пути. Мы верим в то, что это возможно, но это будет невозможно без вашей помощи», - сказал он.