Իմ որոշմամբ ես դիմում եմ ներկայացրել Ազգային ժողովի նախագահին պատգամավորական գործառույթներս դատարեցնելու մասին. դիմումը գրվել է: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը՝ անդրադառնալով մանդատը վայր դնելու որոշմանը:
Անդրադառնալով նրան, որ մանդատից հրաժարվել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հորդորով, նա ասաղ. «Հորդոր չի եղել, եղել է խնդրանք, և ես կայացրել եմ որոշում»:
Դիտարկմանը, որ վարչապետը դրանով միջամտել է օրենսդիր իշխանության գործերին, ինչը հակասահմանադրական է, Զեյնալյանն ասաց. «Խնդրանքը սահմանադրական կատեգորիա չի և խնդրանքի արդյունքում ես կայացրել եմ որոշում: Սահմանադրության ոտնահարում չի եղել»:
Հիշեցնենք, որ նման «խնդրանքով» Փաշինյանը դիմել էր նաեւ Հովիկ Աղազարյանին, սակայն վերջինս դեռեւս մանդատը վայր դնելու որոշում չի կայացրել եւ դիմադրում է ճնշումներին:

Согласно собственному решению, подал председателю Национального Собрания Армении заявление о прекращении своих депутатских функций. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 26 ноября депутат от правящей партии «Гражданский договор» Нарек Зейналян, говоря о сложении им депутатского мандата.
В ответ на замечание о том, что он отказался от мандата по призыву премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Зейналян сказал: «Призыва не было, была просьба, и я принял решение».
Что касается замечания о том, что тем самым премьер-министр вмешался в дела законодательной власти, а это антиконституционно, депутат отметил: «Просьба не является конституционной категорией, и я принял решение в результате просьбы. Никакого нарушения Конституции не было».