Սա Հայաստանի կառավարությունը չի, սա Ադրբեջանի կառավարության ֆիլիալն է Երեւանում. բաքվում որեւէ դատ չի կարող ընթանալ, եթե Հայաստանը Մինսկի խմբից չհրաժարվի: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 17-ին, կառավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ նշեց «Միասին» շարժման անդամ, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը:
«Եթե կա Մինսկի խումբը, ուրեմն հայ-ադրբեջանական պատերազմները օրինական են, որովհետեւ Ադրբեջանն է հարձակվել: Մինսկի խումբն ասում է՝ գնամ, որոշեմ՝ Ղարաբաղը հայերինը պետք է լինի, թե՞ ադրբեջանցիներինը: Ադրբեջանը դրանից հետո երեք անգամ հարձակվել է՝ խախտելով պայմանավորվածությունը, որ Մինսկի խումբը պետք է որոշի Ղարաբաղի կարգավիճակը: Հիմա եթե Մինսկի խումբը չկա, Ղարաբաղի բոլոր ղեկավարները հանցագործ են, ուրեմն Ղարաբաղը միշտ եղել է Ադրբեջան, այդ դեպքում ինչ էին անում հայերն այնտեղ զենքով: Եթե Մինսկի խումբ չկա, նշանակում է՝ մենք 100 մլն դոլար փող ենք պարտք Ադրբեջանին: Սա տարրական դավաճանություն է, որ սա անում է»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով հայ-ամերիկյան ստորագրված համաձայնագրին, նա նկատեց. «Մեջը գրած է Ղարաբաղի մասին, որ մի քիչ փող կտանք էդ ժողովրդին: Բա էդ Ամերիկան չէ՞ր, որ ասում էր՝ ստատուսը մի քիչ իջեցրեք, Թարմփը չէ՞ր, որ ասում էր՝ հայերը պետք է հետ գնան: Դա հերթական դավաճանությունը չի՞:
Միրզոյան, չգիտեմ՝ որ երկիրն ես ներկայացնում ստորագրման պահին, ինչի՞ ես դ ստորագրում: Վեր կենայիր, մի հատ էլ ապտակ տայիր, ասեիր՝ այ ընկեր, խոսք եք տվել, եկեք արեք: Որ սաղդ լքեք, ո՞ւր ենք գնալու:
Հայաստանի գոյության հիմքը Մինսկի խումբն է, եթե դա տվեցինք, Հայաստան չկա: Եթե դա չեք հասկանում, գնացեք, նստեք, կարդացեք, երեւի հասկանաք,- հայտարարեց նա:

Это правительство не Армении, это филиал правительства Азербайджана в Ереване. Об этом заявил во время акции протеста движения «Вместе» 17 января член движения, бывший премьер-министр Армении Грант Багратян.
«Если есть Минская группа, то армяно-азербайджанские войны законные, потому что напал Азербайджан. МГ заявляет: я решу, Карабах должен быть армянским или азербайджанским? После этого Азербайджан трижды нападал, нарушив договоренность о том, что статус Карабаха должна определить Минская группа. А если нет Минской группы, то все руководители Карабаха –преступники, а Карабах «всегда был Азербайджаном», но тогда что там делали армяне с оружием? Если нет Минской группы, значит мы должны Азербайджану 100 млн. долларов. Это элементарное предательство», - сказал Багратян.
Что касается Хартии о стратегическом партнерстве Армения – США, то оппозиционер отметил: «Там говорится о Карабахе, что мы дадим этим людям немного денег? Разве не Америка говорила: снизьте немного статус, разве не Трамп говорил: армяне должны вернуться? Разве это не очередное предательство? Основа существования Армении – Минская группа, если мы откажемся от нее, Армении не будет».