«Ես թոշակառու եմ, դեմ եմ տրանսպորտի թանկացմանը, դեռ 100 դրամն էլ էր շատ թանկ։ Մենք ընտանիքով դեմ ենք թանկացմանը եւ միացել ենք բոյկոտին, չենք վճարում»: Այս մասին այսօր փետրվարի 3-ին, NEWS.am–ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տրանսպորտի թանկացումը բոյկոտող քաղաքացիներից մեկը։
«Պետք է բոլորը միանան, համախմբվեն ու բոյկոտեն, ամեն ինչը թանկացել է, շատ դժվար է ժողովրդի համար: Ինչո՞ւ ես պետք է այս տարիքիս աշխատեմ: Գույքահարկն էլ թանկացել, ես ե3-սենյականոցի համար վճարում էի տարեկան 350 դրամ, հիմա 5 հազար դրամից ավելի եմ մուծում: Աղբի գումարն էլ է թանկացել։ Ես Տիգրան Ավինյանին կասեմ, որ մենակ ինքը չի, որ ուզում է լավ ապրել, բոլորն էլ ուզում են լավ ապրել»,–նշեց քաղաքացին:
Նշենք, որ երրորդ օրն է՝ ինչ շատ քաղաքացիներ շարունակում են բոյկոտել տրանսպորտի թանկացումը:
Երեւանի նախկին քաղաքապետ։ Հայկ Մարությանը նախօրեին նշել է, որ հույս ունեն, որ բոյկոտը այսօրվանից մեծ թափ է առնելու, որովհետեւ բոյկոտին միանալու են ուսանողներն ու աշխատող քաղաքացիները:
Հիշեցնենք՝ Երևանի ավագանին 33 կողմ ձայնով ընդունել է որոշումը, որով 1 ուղևորության համար սահմանվել է 150 դրամ, գործելու են նաև միասնական տոմսային համակարգի փաթեթները։

Я – пенсионерка и выступаю против повышения платы за проезд в транспорте. Даже 100 драмов было слишком дорого. Наша семья против повышения тарифов и присоединилась к бойкоту, мы не платим. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am 3 февраля женщина, бойкотирующая повышение платы за проезд в столичном транспорте.
«Всем надо объединиться и бойкотировать. Все подорожало, народу очень тяжело. Почему я должна работать в этом возрасте? И размер налога на недвижимость, и оплата за мусор выросли. Жить хорошо хочется не только Тиграну Авиняну, но и всем остальным», - отметила женщина.
Отметим, что с призывом бойкотировать повышение платы за проезд в столичном транспорте, назвав его неоправданным и противоправным, выступили все оппозиционные политические силы Армении, начиная от самых пророссийских и заканчивая самыми прозападными.