Ավտոբուսի վարորդը դուրս է նետել ուղևորի կողմից վճարված 100 դրամը՝ նշելով, որ կարող է նկատողություն ստանալ ղեկավարության կողմից։ Լրագրողների հետ զրույցում քաքաքացին նշեց, որ բարձրացել է ավտոբուս, ի նշան բոյկոտի՝ 100 դրամ վճարել և առաջացել, իսկ վարորդը դուրս է շպրտել գումարը։
«Դուք դուրս նետեցիք իմ տված 100 դրամը, որն իմ ծնողը տվել էր տրանսպորտով երթևեկելու համար։ 100 դրամ վճարելը տրանսպորտի թանկացումը բոյկոտելու իմ տարբերակն է»,–վարորդի հետ վիճաբանության ժամանակ ասաց երիտասարդ տղամարդը։
Դրան ի պատասխան՝ վարորդը նշեց, որ չի ցանկանում աշխատանքից ազատվել՝ քաղաքացուց կանխիկ գումար վերցնելու պատճառով։ Վիճաբանության ընթացքում վարորդը հորդորեց քաղաքացուն՝ իջնել ավտոբուսից։ Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի թիմակիցներն էլ նշեցին, որ վարորդն իրավունք չունի խանգարել քաղաքացիների խաղաղ բոյկոտը, և նրանք կարող են անվճարել երթեկել։
Նշենք, որ արդեն 4-րդ օրն է՝ քաղաքացիների մի մասը բոյկոտում է հանրային տրանսպորտի նոր սակագները։
Հիշեցնենք՝ Երևանի ավագանին 33 կողմ ձայնով ընդունել է որոշումը, որով 1 ուղևորության համար սահմանվել է 150 դրամ, գործում են նաև միասնական տոմսային համակարգի փաթեթները։

Сел в автобус, заплатил 100 драмов в знак бойкота и прошел вперед, но водитель выбросил деньги, отметив, что он может получить замечание от руководства. Об этом заявил в беседе с журналистами 4 февраля молодой человек, бойкотирующий повышение платы за проезд в столичном транспорте.
«Вы выбросили мои 100 драмов, но это мой вариант бойкота против повышения платы за проезд», - заявил протестующий, обращаясь к водителю.
В ответ водитель сказал, что не хочет лишиться работы из-за наличных, которые пытается передать ему гражданин. Водитель потребовал, чтобы гражданин вышел из автобуса. А товарищи по команде экс-мэра Еревана Айка Марутяна заявили, что водитель не имеет права мешать гражданам проводить акцию, и они могут ездить бесплатно.