«Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունիի Գյումրու քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը հրավիրվել է Հայաստանի քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության։
Թեման, որի համար նրան հրավիրել են ՔԿ, կապված է դեռեւս 2024 թվականին առանց վարորդական իրավունքի մեքենա վարելու հետ:
«2024թ. մայիսին պարեկային ծառայության աշխատակիցները արձանագրություն են կազմել, որ դուք առանց վարորդական իրավունքի մեքենա եք վարում»,- ասել է Դավթյան ազգանունով քննիչը, որի հետ հեռախոսով կապվել է Մխիթարյանը։
Ընդդիմադիրն իր հերթին պատասխանել է, որ չգիտի, թե ինչ ակտի մասին է խոսքը՝ բացատրելով, որ վարորդական իրավունքներ վաղուց ունի։

Оппозиционного кандидата на пост мэра Гюмри от партии «Моя мощная община» Рубена Мхитаряна пригласили в Следственный комитет Армении на допрос.
Тема, по которой его вызвали в СК, связана с вождением автомобиля без водительских прав еще в 2024 году.
«В мае 2024 года патрульные составили протокол о том, что вы были за рулем машины без водительских прав», - заявила следователь по фамилии Давтян, с которым Мхитарян связался по телефону.
Последний, в свою очередь, ответил, что не знает, о каком акте идет речь, пояснив, что у него давно есть водительские права.