«Ես համոզված եմ, որ քննչական կոմիտեն և դատախազությունը ունեն հանձնարարական, որպեսզի այս գործով վարվեն այնպես, ինչպես իրենք են նպատակահարմար համարում»։ Այս մասին Քննչական կոմիտեի մոտ ընթացող բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նշենք, որ այս պահին մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում ՀՀ Քննչական կոմիտեի մոտ. նրանք պահանջում են պատժել օրեր առաջ Վանաձորում արցախցի երիտասարդի նկատմամբ բռնություն կիրառած ոստիկաններին։
«Մենք ապրում ենք մի երկրում, որտեղ իրավապահ համակարգը ոչ թե խնդիր ունի ներքին անվտանգության գործառույթ իրականացնելու կամ արդարադություն իրականացնելու, այլ բացառապես մի նպատակ ունի՝ նպաստել այս իշխանության վերարտադրությանը և ցանկացած գնով պաշտպանել այս իշխանության տարբեր դեպքերին»,–հավելեց պատգամավորը։

Уверен, что Следственному комитету и Генпрокуратуре поручено вести это дело так, как они считают целесообразным. Об этом заявил в беседе с журналистами во время акции протеста у здания СК Армении оппозиционный депутат, член Республиканской партии Армении Тигран Абрамян, говоря о скандальном инциденте с избиением Тиграна Улубабяна.
«Мы живем в стране, в которой перед правоохранительной системой стоит задача отнюдь не по части осуществления функций внутренней безопасности или правосудия, здесь лишь одна цель - сделать все для воспроизводства этой власти и защитить ее любой ценой», - заявил Абрамян.
Отметим, что в эти минуты группа граждан проводит акцию протеста возле здания Следственного комитета Армении. Протестующие требуют наказания сотрудников полиции, которые несколько дней назад в Ванадзоре подвергли пыткам молодого арцахца Тиграна Улубабяна.