Հայաստանի ընդդիմությունը կցանկանար իշխանության գալ, բայց նրանք հիանալի հասկանում են, որ իրենց ոչ ոք չի ընտրի։ Այս մասին ապրիլի 22-ին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասել է խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Նրա խոսքով՝ բոլոր այն բանավեճերն ու փաստարկները, որոնցով զբաղվում են ընդդիմադիր պատգամավորները, միայն անհրաժեշտ են, որպեսզի նրանք հայտնվեն հաջորդ խորհրդարանական ընտրությունների ընտրական ցուցակներում։ «Հիմա պետք է ցույց տան, որ կան, որ նկատելի են»,- ասել է Սիմոնյանը։
Նրա կարծիքով՝ խորհրդարանում տեղի ունեցած ծեծկռտուքը եւ ընդդիմության կազմակերպած բողոքի ակցիաները Դաշնակցությանն անհրաժեշտ են PR-ի համար։ Փաստն այն է, որ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ երկիր են ժամանել բազմաթիվ հայրենակիցներ արտերկրից։ ՀՅ Դաշնակցությանը բուռն գործունեության իմիտացիա է պետք։ «Ուզում են ցույց տալ, որ երկրում իրավիճակը չափազանց լարված է»,- պարզաբանել է խորհրդարանի նախագահը։

Оппозиция в Армении хотела бы оказаться у власти, однако прекрасно понимает, что их никто не изберет. Об этом в беседе с журналистами в Национальном Собрании заявил 22 апреля спикер парламента Армении Ален Симонян.
По его словам, все дебаты и споры, в которые вступают депутаты от оппозиции, нужны им лишь для появления в избирательных списках на очередных парламентских выборах. «Теперь они должны показать, что существуют, что они заметны», - сказал Симонян.
По его мнению, потасовка в парламенте и акции протеста, организованные оппозицией, нужны АРФ Дашнакцутюн для пиара. Дело в том, что в страну по случаю 110-летия Геноцида армян прибыло немало соотечественников из-за рубежа. АРФ Дашнакцутюн же нужна имитация бурной деятельности. «Они хотят показать, что ситуация в стране накалена до предела», - пояснил спикер парламента Армении.