Իրանական թիրախների վրա Իսրայելի հարձակումից հետո համացանցում հիշել են ռուսաստանցի հանգուցյալ քաղաքական գործիչ Վլադիմիր Ժիրինովսկու ևս մեկ «մարգարեություն»։ Օգտատերերը հրապարակում են նրա 2019 թվականի ելույթի տեսանյութը։
Ժիրինովսկին համոզված էր, որ հակամարտությունը կսկսվի հենց այն ժամանակ, երբ Իսրայելը հարվածի Իրանի ուրանի հարստացման կենտրոններին կամ «միջուկային մարտագլխիկների արտադրության կենտրոններին»։
«Հարվածից հետո Իրանն անպայման կպատասխանի, Իսրայելում կլինեն որոշ աննշան ավերածություններ, և այդ ժամանակ «մեծ եղբայրը» կգա օգնության… Միացյալ Նահանգները կմոբիլիզացնի ՆԱՏՕ-ն և կսկսի ռմբակոծել Իրանը», -այդ ժամանակ հայտարարել էր քաղաքական գործիչը։
Ժիրինովսկին կանխատեսել էր, որ Արևմուտքը կօգտագործի տեղային գործողության «շատ զարհուրելի զենք», որը կարող է մեկ հարվածով «ոչնչացնել ամբողջ երկիրը»։

В Интернете после атаки Израиля на объекты Ирана вспомнили очередное «пророчество»покойного российского политика Владимира Жириновского. Пользователи выкладывают ролик с его выступлением от 2019 года.
По словам Жириновского, конфликт начнется, когда Израиль нанесет удар по иранским центрам по обогащению урана или «производству ядерных зарядов».
«После нанесения удара Иран обязательно ответит, какие-то небольшие разрушения (будут) в Израиле, и тогда «старший брат» придет на помощь … США мобилизуют НАТО и начнут бомбить Иран», - заявил тогда политик.
Жириновский предсказал, что Запад применит при этом «очень страшное оружие» локального действия, которое может одним ударом «снести всю страну».