Ոստիկանությունը մեծաթիվ ուժեր է կենտրոնացել Հովհաննավանքում, որտեղ ժամեր անց` 11։00-ին կմատուցվի կիրակնօրյա պատարագ։
Նշենք, որ օրեր առաջ կարգալույծ հռչակված քահանա Ստեփան Ասատրյանը հայտարարել է, որ պատարագն ինքն է մատուցելու, իսկ չորեքշաբթի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ մասնակցելու է այդ պատարագին եւ կսատարի նախկին քահանային։ Տեղեկություններ կան, որ իշխող ուժը հատկապես մարզպետներին հրահանգել է մարդկանց բերել այսօրվա պատարագին։
Հատկանշական է, որ այսօր Քննչական կոմիտեն հարցաքննության է կանչել Արագածոտնի թեմի 21 հոգեւորականներին։ Սա արվեց այն բանից հետո, երբ Տեր Սարգիսը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ Հովհաննավանքում պատարագն ինքն է մատուցելու։

Полиция сосредоточила многочисленные силы в Ованнаванке, где несколько часов спустя, в 11:00, будет отслужена воскресная литургия.
Отметим, что на днях лишенный сана иерей Степан Асатрян заявил, что лично проведёт литургию, а в среду премьер-министр Никол Пашинян заявил, что примет участие в литургии и поддержит иерея. Сообщается, что власти дали специальное поручение губернаторам областей привести людей на сегодняшнюю литургию.
Примечательно, что сегодня Следственный комитет вызвал на допрос 21 священнослужителя Арагацотнской епархии. Это было сделано после того, как иерей Саркис в беседе с журналистами заявил, что сам проведёт литургию в Ованнаванке.