Կոմիտասի պողոտայում բռնկված խոշոր հրդեհի վայր է ժամանել շտապօգնության մեքենա։
Բժշկուհին մեզ հետ զրույցում նշեց, որ քաղաքացիների շրջանումտուժածներ չկան, սակայն հրշեջ փրկարարները թթվածնի կարիք ունեին, տվել են, որից հետո նրանք վերադարձել են իրենց աշխատանքին։
«Երկու հոգի մոտեցել են, թթվածին շնչել են, որովհետեւ շենքի վերեւում ծուխը շատ էր։
Որքան ես հասկացած, ձայնային ազդանշանը եղել է ժամանակին, ժողովուրդը բոլորը տարհանվել են, ներսում մարդիկ չկան, միայն փրկարար ծառայության աշխատողներն են»,–ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ ՆԳՆ փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրության համաձայն, այսօր՝ նոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ և մեկ ավտոսանդուղք։
Ավելի ուշ հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3 կանչ»․ դեպքի վայր Է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս վեց մարտական հաշվարկ և ԵՓՎ և ՓՈՒՎ հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժինների հերթապահ խմբերը։

На место пожара, вспыхнувшего в здании супермаркета «Ереван Сити», расположенного на проспекте Комитаса, прибыла машина «скорой помощи».
Как заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am врач «скорой помощи», среди граждан пострадавших нет, а вот пожарным понадобился кислород, который они получили, после чего продолжили работу.
«Насколько я понимаю, звуковой сигнал сработал вовремя, всех эвакуировали, внутри людей нет. В здании находятся лишь сотрудники Спасательной службы», - заявила врач.
Напомним, что в Национальный центр кризисного управления 6 ноября в 11:08 поступило сообщение о том, что в одном из пунктов питания на проспекте Комитаса в Ереване вспыхнул пожар. На место происшествия отправились спасатели.