Դողսի 14/34 ընտրատեղամասում մեկը նկարել էր ընտրողների ցուցակը, որտեղ մայրը ստորագրել էր որդու փոխարեն, որդին էլ հասկացել էր, որ մայրն է ստորագրել իր փոխարեն, կանչեցինք մորը, տարիքով կին էր, եկավ և ասաց, որ այո, ես եմ ստորագրել, մենք էլ որոշում կայացրեցինք հանձնաժողովով, որ որդին ստորագրի մոր անվան դիմաց, ստորագրեց, քվեարկեցին, գնացին։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 16–ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց Դողսի 14/34 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Պատվական Մարգարյանը։
«Վստահված անձանցից մեկը դա նկարահանեց, այն տեղադրվեց կայքերում, ըստ այդմ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Քննիչը եկավ, տեղում արձանագրությունները նայեց։ Մատյանում մենք արձանագրել էինք դեպքը, հենց ընտրողը ինքը իր բառերով ասել էր ինչպես արձանագրենք, որ իմ փոխարեն պատահաբար մայրս է ստորագրել։
Քննչական գործողությունների շրջանակում, ուսումնասիրեցին մատյանը, ուսումնասիրեցին ցուցակը, գրություն կազմեցին, գնացին»,–ասաց հանձնաժողովի նախագահը։

На избирательном участке Догс 14/34 кто-то сфотографировал список избирателей, где мать расписалась вместо сына, и сын понял, что мать расписалась вместо него. Мы позвонили матери, она была пожилой женщиной, она пришла и сказала: «Да, я расписалась», и мы приняли решение с комиссией, что сын должен расписаться вместо матери. Он расписался, они проголосовали и ушли. Об этом сегодня, 16 ноября, в беседе с журналистами сообщил председатель избирательного участка Дохс 14/34 Патвакан Маргарян.
«Это снял на видео один из доверенных лиц, видео разместил на сайтах, и по факту было возбуждено уголовное производство. Следователь приехал, посмотрел протоколы на месте. Мы зафиксировали инцидент в журнале, и сам избиратель своими словами объяснил, как нужно зафиксировать, что его мать случайно расписалась вместо него.
В рамках следственных действий они изучили журнал, изучили список, составили акт и ушли», — сообщил председатель комиссии.