Այսօր՝ նոյեմբերի 18–ին հակակոռուպցիոն դատարանը՝ դատավոր Սարգիս Դադոյանի նախագահությամբ, հրապարակում է գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի կալանքի երկարաձգման միջնորդության վերաբերյալ իր որոշումը։
Նշենք, որ կալանքի միջնորդությունը քննվել է ավելի քան 15 ժամ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 17-ին Սամվել Կարապետյանի տանը խուզարկություն իրականացվեց այն բանից հետո, երբ նա հրապարակավ աջակցություն հայտնեց Հայ առաքելական եկեղեցուն՝ ընդգծելով, որ մի փոքրիկ խմբակ, մոռանալով հայոց պատմությունը, հայ եկեղեցու հազարավոր տարիների պատմությունը, հարձակվել է հայ եկեղեցու վրա, հայ ժողովրդի վրա։ Կարապետյանը 2 ամսով կալանավորվեց հունիսի 18-ին։ Օգոստոսի 15-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Տիգրան Դավթյանը 2 ամսով երկարացրեց Սամվել Կարապետյանի կալանքի ժամկետը, դրանից հետո ևս մեկ ամսով երկարացվել է նրա կալանքը։

Сегодня, 18 ноября, Антикоррупционный суд под председательством судьи Саргиса Дадояна публикует решение по ходатайству о продлении срока содержания под стражей бизнесмена и филантропа Самвела Карапетяна.
Рассмотрение ходатайства заняло более 15 часов.
Напомним, что 17 июня в доме Самвела Карапетяна был проведён обыск после того, как он публично выразил поддержку Армянской Апостольской Церкви, подчеркнув, что небольшая группа, забывая историю Армении, историю Армянской Церкви на протяжении тысячелетий, нападает на Армянскую Церковь и армянский народ. 18 июня Карапетян был арестован на 2 месяца. 15 августа судья Антикоррупционного суда Тигран Давтян продлил срок содержания под стражей Самвела Карапетяна на 2 месяца, после чего срок его содержания под стражей был продлён ещё на месяц.