Ակնհայտ է, որ քաղաքական նպատակներով փորձում են վարկաբեկել Արշակ Սրբազանին։ Քիչ առաջ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Տարօրինակ է, որ թեև սրբազանին մեղադրում են թմրամիջոց իրացնելու համար, բայց մաղադրանքի փաստական հիմքում ներկայացված է, թե, իբրև, նա ինչ-որ մեկին հանձնարարել է, որ 2018-ին ընդդեմ կաթողիկիոսի ցույցի մասնակիցներից մեկի ուսապարկի մեջ թմրանյութ՝ «պլան» գցի»,– ասել է Բաբայանը։
Նրա խոսքով, ԱԱԾ–ն Սրբազանին ձերբակալել է ՔԿ–ի գլխավոր մուտքի դիմաց՝ կոմիտեում հարցաքննության ավարտից հետո։
Նշենք, որ Քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ Արշակ Սրբազանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում` մի խումբ անձանց կողմից նախնական հանաձայնությամբ թմրամիջոց ապօրինի իրացնելու մեղադրանքով։

Очевидно, что архиепископа Аршака пытаются дискредитировать в политических целях. Об этом заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook адвокат Арсен Бабаян.
«Странно то, что, хотя архиепископа обвиняют в реализации наркотиков, однако в фактической основе обвинения представлено так, будто он поручил кому-то подложить наркотик в рюкзак одного из участников митинга против Католикоса в 2018 году», - заявил Бабаян.
По его словам, представители СНБ задержали србазана у главного входа в СК, после завершения допроса в комитете.
Отметим, что, согласно сообщению СК Армении, в отношении архиепископа Аршака возбуждено публичное уголовное преследование по обвинению в незаконной реализации наркотиков группой лиц по предварительному сговору.