Գյումրիի Յոթ Վերք եկեղեցում, որտեղ քիչ ան պատարագի կմասնակցի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, անգամ մոմ չկա, մոմավաճառներն էլ են բոյկոտում պատարագը։
NEWS.am–ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ոստիկանությունն ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում եկեղեցու տարածքում եւ մարդկանց քիչ քիչ են թողնում մտնել եկեղեցի։
Նշենք, որ Շիրակի թեմի հոգեւորականները բոյկոտել են այս պատարագը, քանի որ ԱԱԾ–ի միջոցով Փաշինյանը պահանջել է զեղչել Կաթողիկոսի եւ Միքայել Սրբազանի անունները։ Մինչեւ այս պահը հայտնի չէ, թե ով է մառտուցելու պատարագը, տեղեկություններ կան, որ Նավասարդ Կճոյանն է Արարատյան թեմից քահանա «ուղարկել»։

В церкви Семи Ран в Гюмри, где премьер-министр Армении Никол Пашинян вскоре посетит литургию, нет даже свечей, а продавцы свечей бойкотируют литургию.
Корреспондент Новости Армении-NEWS.am сообщает, что полиция проводит усиленную службу на территории церкви и постепенно открывает доступ людям.
Отметим, что духовенство Ширакской епархии бойкотировало эту литургию, поскольку Пашинян через Службу национальной безопасности потребовал не упоминать имена Католикоса и архиепископа Микаэла.
Кто будет совершать литургию, пока неизвестно, но есть информация, что Навасард Кчоян «прислал» священника из Араратской епархии.