«Մեր ձևով» շարժումից վարչապետի թեկնածուի անունը կհայտարարվի 2026 թվականի սկզբին։ Այդ մասին այսօր շարժման ամփոփիչ հանդիպումից հետո տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։
«Առաջնորդը կլինի ընդունելի և հասկանալի հասարակության համար։ Մենք թեկնածուի անունը կհայտարարենք քաղաքական ուժի ստեղծման օրը։ Ուժի և թեկնածուի անունը կհայտարարվի տարեսկզբին՝ հիմնադիր համագումարում»,- ասել է Կարապետյանը։
Հարցին՝ արդյոք նոր վարչապետը կկրի «Կարապետյան» ազգանունը, Նարեկ Կարապետյանը խնդրել է փոքր-ինչ սպասել. «Կարծում եմ՝ պատասխանը ձեզ դուր կգա»։

Имя кандидата в премьер-министры Армении от движения «По-нашему» станет известно в начале 2026 года. Об этом сообщил координатор движения Нарек Карапетян 23 декабря на пресс-конференции после отчетного собрания движения.
«Лидер будет приемлемым и понятным для общества. Имя кандидата объявим в день создания политической силы. Название силы и имя кандидата станут известны в начале года на учредительном съезде», - сообщил Карапетян.
На вопрос о том, будет ли новый премьер носить фамилию «Карапетян», Нарек Карапетян попросил немного подождать: «Думаю, ответ вам понравится».