«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը իր տարածքային գրասենյակն է բացել Հրազդան քաղաքում։
Նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանն իր խոսքում, մասնավորապես, նշեց. «Մեր նպատակն է միավորված գործել, որպեսզի մենք կարողանանք մեր երկիրը տանել առաջ և մեր առջև ծառացած խնդիրները միահամուռ բոլորով լուծել։
Ցավոք սրտի մեր երկրում այսօր կան խնդիրներ, որոնք աճում են, օրինակ, ՄԱԿ–ի տվյալներով, Հայաստանում արդեն այսօր բնակչության 14.4%-ը 65 տարեկանից բարձր է։ 2050 թվականին 24%-ից ավելի է լինելու այդ ցուցանիշը։ Մենք պետք է այնպես անենք, որ երիտասարդները չթողնենք գնան, որ երիտասարդները իրենց ապագան տեսնեն մեր երկրում։
Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության պետական բուհերում քաղաքացիների համար կրթությունը պետք է լինի անվճար։ Մենք արել ենք մասնագիտական հաշվարկներ, դա հնարավոր է և մենք պետք է անենք դա։ Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանում առողջապահությունը, բուժօգնությունը պետք է լինի ոչ թե ապահովագրությամբ, որ մարդը լրացուցիչ իր գրպանից էլ վճար անի, այլ պետք է լինի համընդհանուր անվճար։ Իհարկե, եթե մարդը ուզում է մասնավոր ծառայություններից օգտվել, կարող է, բայց առողջապահական ծառայությունները պետք է անվճար լինեն։
Մեր երկրում պետք է փոխվի ամբողջությամբ մարդու նկատմամբ վերաբերմունքի տրամաբանությունը։ Չափազանց կարևոր է, որպեսզի մենք տիրություն անենք մեր մարդուն։ Այո, եթե մարդը աշխատում է, հարկ է վճարում, պահում է այս երկիրը և նա ունի իրավունք պահանջելու մեր պետությունից, որ պետությունը ամեն ինչ անի նրա բարեկեցության համար»։

Политическая инициатива «Крылья единства» открыла свой региональный офис в городе Раздан.
В своем выступлении руководитель инициативы Арман Татоян, в частности, отметил: «Наша цель — действовать сообща, чтобы мы могли двигать нашу страну вперед и вместе решать стоящие перед нами проблемы.
К сожалению, сегодня в нашей стране существуют проблемы, которые усугубляются, например, по данным ООН, 14,4% населения Армении старше 65 лет. К 2050 году эта цифра превысит 24%. Мы должны обеспечить, чтобы молодежь не уезжала, чтобы молодые люди видели свое будущее в нашей стране».
Мы убеждены, что образование для граждан в государственных вузах Республики Армения должно быть бесплатным. Мы провели профессиональные расчеты, это возможно, и мы должны это сделать. Мы убеждены, что здравоохранение, медицинская помощь в Армении не должны предоставляться через страховку, чтобы человек дополнительно платил из собственного кармана, а должны быть всеобщими бесплатными. Конечно, если человек хочет воспользоваться частными услугами, он может это сделать, но медицинские услуги должны быть бесплатными.
Логика отношения к человеку должна быть полностью изменена в нашей стране. Чрезвычайно важно, чтобы мы взяли на себя ответственность за свою личность. Да, если человек работает, платит налоги, поддерживает эту страну, и он имеет право требовать от нашего государства, чтобы государство делало все для его благополучия.