Ավանդական բրազիլական կառնավալը ուղիղ կհեռարձակվի YouTube-ի հատուկ ալիքով:
Առավել հայտնի է Ռիո դե-Ժանեյրոյի կառնավալը, սակայն այլ քաղաքներում անցկացվող կառնավալները եւս հայտնի են մարդկանց: Որպես կանոն, նրանց րարից տարբերվում են երաժշտական ոճերով:
YouTube-ով ուղիղ հեռարձակումը կլինի Բրազիլիայի հյուսիս -արեւելքում գտնվող Սալվադոր քաղաքից` փետրվարի 16-21-ին: Google-ի տվյալներով, Սալվադորում կառնավալին մասնակցելու համար ամեն տարի այցելում է 1,5 մլն զբոսաշրջիկ:
Բացի ուղիղ հեռարձակումից, Google-ը հնարավորություն կտա շփվել մասնակից խմբերի հետ եւ դիտել նրանց հարցազրույցները, որոնք նույնպես կլինեն ուղիղ հեռարձակմամբ` Google+ սոցիալական ցանցում, որտեղ կա Hangouts գործառույթը:
Վերջապես, ինտերնետից օգտվողները կարող են հարցեր ուղղել կառնավալի մասնակիցներին, Բրազիլիայում հայտնի Orkut սոցիալական ցանցի միջոցով, որը նույնպես կատպանում է Google-ին: Այս մասին հաղորդում է YouTube-ի կորպորատիվ բլոգը:

Традиционный бразильский карнавал будет идти в прямой трансляции на специальном YouTube-канале интернет-компании Google.
Наиболее известен карнавал в Рио-де-Жанейро, однако фестивали в других городах также пользуются популярностью. Как правило, они отличаются между собой музыкальными стилями.
Трансляция на YouTube-канале youtube.com/carnaval будет вестись из города Сальвадор на северо-востоке Бразилии с 16 по 21 февраля. По данным Google, на карнавал в Сальвадор ежегодно приезжают около полумиллиона туристов.
Кроме трансляции на YouTube, Google предоставит возможность пообщаться с группами-участниками и посмотреть интервью с ними в режиме реального времени в социальной сети Google+, где существует функция Hangouts. Наконец, интернет-пользователи смогут задать вопросы участникам карнавала в популярной в Бразилии соцсети Orkut, также принадлежащей Google, сообщает корпоративный блог YouTube.