Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է՝ եթե առաջիկա ընտրություններին ինքը չընտրվի, տեղի կունենա պատերազմ, նույնիսկ ամիս-ամսաթիվ է հնչեցրել. այս մարդուն թվում է, որ ինքը տարիներ շարունակ, եթե կարողացել է խաբել և Ալիևով վախեցնել մարդկանց, վերարտադրվել, այս անգամ ևս կստացվի։ Այս մասին ասել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այս նույն տեքստերը 2021 թվականի ընտրություններին Նիկոլ Փաշինյանը ևս ասել է, և իր հիմնական խաղաթուղթը նաև դա էր, որ փորձում էր օգտագործել 21 թվականին, խաբելով մարդկանց, որ եթե ինչ եղել, եղել է, եթե ես գամ, այլևս կլինի խաղաղություն։ Իրականում ի՞նչ տեղի ունեցավ. 21 թվականին իր վերարտադրությունից հետո տեղի է ունեցել երկու պատերազմ։ 2022 թվականին Ադրբեջանը լայնածավալ հարձակում է իրականացրել Հայաստանի վրա, ունեցել ենք 200-ից ավելի զոհ, շուրջ 240 կիլոմետր տարածք օկուպացվել է Ադրբեջանի կողմից, մեր համար կարևոր ռազմավարական նշանակություն ունեցող բարձրունքներ և դիրքեր հայտնվել են Ադրբեջանի հսկողության տակ։ Դրանից մեկ տարի հետո՝ 2023 թվականի սեպտեմբերին տեղի է ունեցել Արցախում էթնիկ զտում, հայաթափում, հարյուրավոր զոհեր։
2024 թվականին այս նույն տեքստով Նիկոլ Փաշինյանը սպառնացել է մեր ժողովրդին, ասելով եթե Տավուշի հատվածում այդ զիջումները չանենք, տեղի կունենա պատերազմ, և այո, կարևոր ռազմավարական նշանակություն ունեցող տարածքներ հանձնել է Ադրբեջանը և այսօր էլ փորձում է վախեցնել Ալիևով և պատերազմով մեր ժողովրդին։
Փորձում է ինքը ներկայանալ խաղաղության երաշխավոր, բայց ըստ էության ինքը պատերազմի, պարտության երաշխավորն է։ Ուրեմն լսի Նիկոլ Փաշինյան, պարտության, պատերազմի, դավաճանության, հայրենիք հանձնելու, նվաստացման, զոհերի և ողբերգության խորհրդանիշն ես անձամբ դու և որևէ իրավունք չունես ընտրություններին մասնակցող այլ ուժերին մեղադրելու, պատերազմ բերելու կամ իբր դու խաղաղություն ես ձեռք բերել, մենք էլ գալիս ենք պատերազմ բերենք։ Պատերազմի ու պարտության խորհրդանիշը անձամբ դու ես և Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը ապահովելու ինքնիշխանությունը վերականգնելու, Հայաստանի քաղաքացիների անվտանգությունը ապահովելու համար քեզ և քո վերարտադրությունը առաջիկա ընտրություններին պետք է կանխվի, քանի որ դու անձամբ ազգային անվտանգության սպառնալիք ես»,– ասել է նա։

Сегодня Никол Пашинян заявил, что если его не изберут на предстоящих выборах, будет война, он даже назвал дату и месяц. Этому человеку кажется, что если ему удавалось годами обманывать и запугивать людей Алиевым, воспроизводить себя, то и на этот раз ему это удастся. Об этом заявил депутат от парламентской фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Никол Пашинян говорил то же самое и на выборах 2021 года, и его главным козырем тоже было то, что он пытался использовать в 2021 году, обманывая людей, говоря, что случилось, то случилось, если я приду, то с этого момента будет мир.
Что же произошло на самом деле? После повторения событий в 2021 году произошли две войны. В 2022 году Азербайджан начал широкомасштабное наступление на Армению, у нас было более 200 погибших, Азербайджан оккупировал около 240 километров территории, под его контроль оказались высоты и стратегически важные для нас позиции. Год спустя, в сентябре 2023 года, в Арцахе произошли этнические чистки, перемещение армян и сотни жертв.
В 2024 году этим же текстом Никол Пашинян угрожал нашему народу, заявляя, что если мы не пойдем на эти уступки в Тавушской области, будет война, и да, он уступил Азербайджану территории, имеющие важное стратегическое значение, и сегодня все еще пытается запугать наш народ Алиевым и войной.
Он пытается представить себя гарантом мира, но на самом деле он гарант войны и поражения. Так что послушай, Никол Пашинян, ты — символ поражения, войны, предательства, капитуляции родины, унижения, жертв и трагедии, и ты не имеешь права обвинять другие силы, участвующие в выборах, развязывать войну или утверждать, что ты достиг мира, а мы идём развязывать войну.
Символом войны и поражения являешься лично ты, и для обеспечения территориальной целостности Армении, восстановления ее суверенитета и безопасности граждан Армении необходимо предотвратить твое присутствие и воспроизведение твоих идей на предстоящих выборах, поскольку ты лично представляешь угрозу национальной безопасности», - сказал он.