Հայաստանի Ազգային ժողովն այսօր՝ մարտի 25–ին, շարունակում է իր քառօրյա նիստերի աշխատանքը։ Օրակարգում ընդգրկված էր ընդհանուր առմամբ 35 հարց, որոնցից 16-ը արդեն քննարկվել են։
Այսօրվա նստաշրջանի ընթացքում նախատեսվում է նաև հրապարակել Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության գաղտնի քվեարկության արդյունքները։
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատրյանը թափուր պաշտոնի համար առաջադրել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախկին պատգամավոր և խորհրդարանի պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի թեկնածությունը։

В Ереване 25 марта продолжается работа очередной парламентской четырехдневки. В целом в повестку были включены 35 вопросов, 16 из них уже обсуждены.
В ходе сегодняшнего заседания также должны быть озвучены итоги тайного голосования по избранию судьи Конституционного суда. Президент Армении Ваагн Хачатрян предложил на вакантную должность кандидатуру экс-депутата от правящей партии «Гражданский договор», бывшего председателя постоянной парламентской Комиссии по государственно-правовым вопросам Владимира Варданяна.