Պաղեստինի իշխանությունները հայտարարել են նոր կաբինետի ստեղծման մասին։ Նախագահ Մահմուդ Աբասը հինգշաբթի օրը նախագահական հրամանագրով հայտարարել է նոր կառավարության կազմը։
Պաղեստինյան Wafa լրատվամիջոցը նշում է, որ նախարարների կաբինետում, ի թիվս այլոց, ներկայացված է նաև հայ նախարար։ Պաղեստինի նոր կառավարության անդամներից է Վարսեն Աղաբեկյանը, նա նշանակվել է Պաղեստինի արտաքին գործերի և արտագաղթի հարցերով պետնախարար։
Հաղորդվում է, որ Աղաբեկյանը ծնվել է Հորդանանում 1958թ.-ին։ Նա Պաղեստինում Եկեղեցական գործերի վերահսկման Նախագահի Գերագույն կոմիտեի անդամ է: 1983 թվականին նա ստացել է մագիստրոսի կոչում ԱՄՆ Ինդիանա նահանգի Փերդյու համալսարանում, իսկ Պիտսբուրգի համալսարանի քաղաքական հարցերով դոկտորի կոչում։ 1988-2008 թվականներին աշխատել է Երուսաղեմի համալսարանում՝ որպես դոցենտ, ապա՝ դեկան։

The Palestinian authorities have announced the formation of a new government Cabinet.
President Mahmoud Abbas announced the composition of the new government by a presidential decree on Thursday.
The new Cabinet of Ministers includes an Armenian woman minister, too, the Palestinian Wafa media reports. Accordingly, Varsen Aghabekian is a member of the new Palestinian government; she was appointed State Minister of Foreign Affairs and Expatriates of Palestine.
Aghabekian was born in Jordan in 1958. She is a member of the Higher Presidential Committee for Church Affairs in Palestine. In 1983, she received a master's degree at Purdue University, Indiana, USA, and a doctorate in political affairs at the University of Pittsburgh. In 1988-2008, Aghabekian worked at the University of Jerusalem as an associate professor, and then—as a dean.