«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը հարգանքով է վերաբերում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության որոշմանը եւ գնահատում է կոալիցիայի շրջանակներում նրանց կատարած աշխատանքը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՕԵԿ մամուլի քարտուղար Հարություն Ամիրյանը:
Նա հերքեց սոցիալական ցանցերում, լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունները, թե ԲՀԿ` կոալիցիա չմտնելու հետ կապված ամենաշատը ուրախացել է ՕԵԿ-ը: «Իրականությանը չի համապատասխանում, մենք ունենք ձայների քանակ, որոնց հիման վրա կունենանք համապատասխան իշխանություն»,- նշեց նա: ՕԵԿ-ի` մի քանի պորտֆել ավելի ստանալու հարցը, նրա խոսքով, չի քննարկվել:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որտեղ նշում է, որ ԲՀԿ-ն նպատակահարմար չի գտնում մասնակցել կոալիցիոն կառավարության ձեւավորմանը

«Оринац еркир» с уважением относится к решению «Процветающей Армении» и ценит проделанную партией работу в рамках правящей коалиции. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am заявил  пресс-секретарь «Оринац еркир» Арутюн Амирян.
Он опроверг информацию в соцсетях и СМИ о радости в «Оринац еркир» в связи с выходом «ПА» из коалиции. «Это не так: мы имеем электорат, на основе которого получим соответствующую власть», - отметил он. По его словам, вопрос о получении нескольких министерских портфелей не обсуждался (напомним, что в нынешнем Правительстве «Оринац еркир» их имеет три).
Ранее Новости Армении - NEWS.am сообщало, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян выступил с заявлением о нецелесообразности участия «Процветающей Армении» в формировании новой коалиции.