Հունաստանում հայտարարվել են խորհրդարանի ընտրությունների վերջնական արդյունքները:
99,91 տոկոս քվեաթերթիկների հաշվման արդյունքում պարզվել է, որ «Նոր ժողովրդավարությունը» ստացել է ձայների 29,66 տոկոսը եւ 300 տեղանոց խորհրդարանի 129 մանդատ` հաշվի առնելով 50 տեղ «մրցանակը», որ օրենքով բաժին է հասնում հաղթող կուսակցությանը:
Ձախ արմատական ՍԻՐԻԶԱ կոալիցիան ստացել է 26,89 ձայն եւ 71 մանդատ: Ձախ կենտրոնամետ ՊԱՍՈԿ-ն ստացել է 12,28 տոկոս եւ 33 տեղ: «Անկախ հույները» ստացել են 7,51 տոկոս եւ 20 մանդատ, նեոֆաշիստական «Ոսկե արեւամուտը»` 6,92 տոկոս եւ 18 մանդատ, «Ժողովրդավարական ձախ ուժերը»` 6,26 տոկոս եւ 17 տեղ, կոմունիստները` 4,5 տոկոս եւ 12 մանդատ:

В Греции объявлены окончательные результаты выборов в парламент.
После подсчета 99,91% бюллетеней «Новая демократия» получает 29,66% голосов и 129 мест в 300-местном парламенте страны с учетом 50-местного «приза», который полагается победившей партии по закону.
Леворадикальная коалиция СИРИЗА набирает 26,89% голосов и 71 место. Левоцентристская партия ПАСОК набирает 12,28% и 33 места. Правая партия «Независимые греки» набирает 7,51% голосов и 20 мандатов, неофашистская «Золотая заря» набирает 6,92% и 18 мест, «Демократические левые силы» получили 6,26% и 17 мест, а коммунисты набрали 4,5% и 12 мест, сообщает РИА Новости.
Как ожидается, 18 июня лидер правоцентристов Антонис Самарас получит мандат на формирование правительства страны.