Հայաստանի նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի մոտ հարյուր կողմնակիցներ փետրվարի 19-ի երեկոյան բողոքի ակցիա են արել ԿԸՀ շենքի առջեւ (ֆոտոռեպորտաժ): Ցուցարարներից մի քանիսը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել են, թե բողոքում են ընտրությունների արդյունքների զանգվածային կեղծումների դեմ, որոնց արդյունքում ԿԸՀ-ն հաղթող ճանաչեց Սերժ Սարգսյանին:
Նրանք վանկարկել են. «Րաֆֆի, նախագահ, Սերժիկ, հեռացիր»: Ակցիային մասնակցող, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի մամուլի քարտուղար Հովսեփ Խուրշուդյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, թե ակցիան ինքնաբուխ է, իսկ քաղաքացիների վրդովմունքը` արդարացի:
Ժամը 19-ի սահմաններում, «Ժառանգություն» կուսակցության քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանը կոչ արեց ցուցարարներին ցրվել, եւ վաղը հավաքվել Ազատության հրապարակում:
Նշենք, որ նախնական տվյալներով` երկրի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը հավաքել է 861 378 ձայն կամ 58,64 տոկոս, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը`539 674 ձայն կամ 36,74 տոկոս:
ԿԸՀ-ի տվյալների համաձայն` ընտրություններին ընտրողների թիվը կազմել է 2 մլն 529 հազար 016 մարդ, որոնցից ընտրություններին մասնակցել է 1 մլն 521 հազար 931 մարդ կամ ընտրողների 61,18 տոկոսը:

Порядка сотни сторонников кандидата в президенты Армении Раффи Ованнисяна вечером 19 февраля провели акцию протеста перед зданием ЦИК (фото). Как заявили некоторые из протестующих в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am, они протестуют против массовой фальсификации итогов выборов, в результате которых Центризбирком объявил победителем Сержа Саргсяна.
Они скандировали: «Раффи президент, Серж уходи». Присутствующий на акции пресс-секретарь предвыборного штаба Раффи Ованнисяна Овсеп Хуршудян в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am назвал акцию спонтанной, а возмущение граждан итогами выборов – справедливым.
В конце, около 19.00 часов секретарь правления партии «Наследие» Степан Сафарян призвал присутствующих разойтись, и собраться завтра на площади  «Свободы».
Напомним, что накануне в Армении состоялись президентские выборы, и, согласно предварительным данным ЦИК, по итогам подсчета бюллетеней со всех 1988 избирательных участков, Серж Саргсян набрал 58,64% голосов избирателей.  Председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян набрал 36,75% голосов. В выборах приняли участие 1 миллион 521 тысяч 931 человек или 60,18% избирателей.