Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանությունը էշերի հետ որեւէ առնչություն չունի: Այդ մասին հուլիսի 13-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության բաժնի պետ Նորիկ Սարգսյանը՝ պատասխանելով բավական ծիծաղելի մի հարցի. «Վերջերս Ապարանում մի երեխա ընկել է էշի տակ, որի վրա նստած է եղել մի ապարանցի, եւ միջին ծանրության վնասվածքներ է ստացել: Երեխային տեղափոխել են հիվանդանոց, նրան շտապ բուժօգնություն է ցուցաբերվել: Նման դեպքերում ի՞նչ պետք է ձեռնարկի ճանապարհային ոստիկանությունը»:
Նորիկ Սարգսյանը, անակնկալի գալով, պատասխանել է, թե դա չի մտնում իր բաժնի լիազորությունների մեջ, նաեւ դժվարացել է պատասխանել, թե ում լիազորությունների շրջանակներում են նման միջադեպերը: «Մենք չենք տոգանում էշերի վրա նստած ապարանցիներին»,- նկատել է նա:
Ծիծաղելի այդ հարցին հետեւել է հաջորդը. «Ի՞նչ միջոցներ եք ձեռնարկում ձեր շարքերից «չաղ» աշխատակիցներին հեռացնելու ուղղությամբ: Քանի որ մի քանի ամիս առաջ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը դժգոհել էր, որ ոստիկանությունում հանդիպում են չափազանց գեր աշխատակիցներ, որոնք ոչ մի կերպ չեն կարողանում խցկվել ծառայողական մեքենայի մեջ»:
Սպասելով, որ ծիծաղը հանդարտվի, բաժնի պետը նշել է, թե նման միջոցներ չեն ձեռնարկվելու: «Մեզ մոտ ատեստացիա արվել է, բայց այն վերաբերվել է անձի ընդհանուր զարգացվածությանը: Մենք չենք հեռացնելու մարդուն, ով ավելորդ քաշ է հավաքել»,- ասել է նա:

Дорожно-патрульная служба Армении не имеет никакого отношения к ослам. Об этом на встрече с журналистами 13 июля заявил начальник отдела Дорожно-патрульной службы Полиции Армении Норик Саркисян, отвечая на довольно комичный вопрос, который звучал так: «Недавно в Апаране несовершеннолетний ребенок попал под осла, на котором сидел апаранец, и получил телесные повреждения средней степени тяжести. Дитя было доставлено в больницу, ему была оказана скорая медицинская помощь. Какие действия в подобной ситуации должна предпринять Дорожно-патрульная служба?».
Норик Саркисян, смутившись, ответил, что это не входит в юрисдикцию его отдела и затруднился уточнить, под чьей именно юрисдикцией находятся вопросы подобного рода. «Мы не штрафуем апаранцев, ездящих на ослах», - отметил он.
За этим курьезным вопросом последовал не менее смешной: «A какие меры вы принимаете по устранению из своих рядов толстых служащих? Ведь пару месяцев назад начальник Полиции Армении Алик Саркисян выразил явное недовольство тем, что в  правоохранительных органах встречаются чрезмерно ожиревшие экземпляры, которые никак не могут залезть в служебную машину. Будут ли применяться меры по очистке структуры от сотрудников подобного типа, проведена соответствующая аттестация?».
Подождав, пока утихнет смех, начальник отдела Дорожно-патрульной службы сказал, что подобных мер предпринято не будет. «У нас уже прошла аттестация, но она касалась общего развития личности. Не будем же мы увольнять с работы человека, который набрал немного веса? Нет, что вы», - подчеркнул Саркисян.