Etihad ավիաընկերությունը, ԱՄԷ ազգային փոխադրողը, կդադարի իր ծառայությունների մատուցումը դեպի Երեւան՝ իր ցանցի եւ 2015թ չվացուցակի վերաձեւավորման շրջանակներում:
Ընկերությունըտ հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Թռիչքները Աբու Դաբիի եւ Երեւանի միջեւ կշարունակեն իրականացվել՝ համաձայն սովորական չվացուցակի, շաբաթական չորս անգամ մինչեւ 2015թ սեպտեմբերի 1-ը՝ հնարավորություն տալով ամառվա համար տոմսեր ամրագրած ուղեւորներին իրականացնել իրենց չվերթները Etihad ավիաընկերության հետ:
Etihad ավիաընկերության խոսնակը ասաց. «Անցյալ տարի ծառայության մատուցման մեկնարկից ի վեր, այն շատ լավ ընդունելություն է ստացել հայաստանյան հասարակության կողմից, եւ մեր հաճախորդները մեզ տրամադրում են շատ դրական կարծիքներ՝ ողջունելով  Etihad-ի առաջարկած եւ մրցանակներ ստացած ծառայությունները:»
«Մենք մշտապես վերանայում ենք մեր գործող չվացուցակները, որպեսզի կարողանանք օգտագործել մեր ինքնաթիռները համաձայն թռիչքային հոսքերի եւ բավարարենք շուկայի պահանջները: Մենք կշարունակենք գնահատել հնարավորությունները ապագայի համար»:
«Մենք նաեւ կաշխատենք մեր տեղական անձնակազմի հետ, որոնց վրա ազդում է այս որոշումը, փորձելով նրանց համար աշխատանքի այլ հնարավորություններ մշակել Երեւանում մեր տեղական գործընկերների մոտ, կամ Etihad ավիաընկերության գլոբալ ցանցի շրջանակներում:»
Etihad-ը ցավում է այն անհարմարությունների համար, որ իր ցանցի հետ կապված այս փոփոխությունը կարող է պատճառել: Գործընկեր ճանապարհորդային գործակալությունների հետ միասին, ընկերությունը տեղյակ կպահի իր այն հյուրերին, որոնց վրա կանդրադառնա չվացուցակների այս փոփոխությունը եւ իրենց կառաջարկի այլ թռիչքներ՝  ճանապահորդությունը իրականացնելու համար:
Այն հաճախորդները, որոնք կուզեն ընկերությանը դիմել ուղղակի, կարող են կապվել Etihad ավիաընկերության գլոբալ կապի կենտրոն՝ հեռախոս +971 (0) 2 599 0000 կամ տեղական կապի կենտրոն Երեւանում՝ հեռախոս +374 60 400263:

Etihad Airways, the national airline of the United Arab Emirates, will discontinue services to Yerevan in Armenia, as part of its network and schedule adjustments for the summer 2015 season.
Flights between Abu Dhabi and Yerevan will continue to operate as normal under the current four-times-per-week frequency until 1 September 2015, allowing passengers with existing bookings over the summer season to complete their journey with Etihad Airways.
An Etihad Airways spokesperson said: “The service has been well received by the community in Armenia following the launch last year, and customer feedback remains very positive, with travellers welcoming Etihad Airways’ award-winning products and services.
“We regularly review our operating schedules to ensure we are utilising our aircraft to capitalise on traffic flows and to meet market demands. We will continue to evaluate opportunities in the future.
“We will also be working with our local staff impacted by this decision, to explore alternative employment opportunities with our local partners in Yerevan, or across the Etihad Airways global network.”
Etihad Airways regrets any inconvenience this network adjustment may cause. Along with travel agency partners, the company will notify affected guests of the changes to their itineraries and re-accommodate them on other flights that meet their travel needs.
Customers who wish to reach the company directly may contact Etihad Airways’ global contact centre on +971 (0) 2 599 0000 or local contact centre in Yerevan on +374 60 400263.