«Սասնա ծռեր» խմբին սնունդ տարած Արթուր Սարգսյանի ընկերները այսօր՝ օգոստոսի 13-ին «Վերնիսաժում» կազմակերպել են նրա աշխատանքների վաճառք:
NEWS.am-ի հետ զրույցում Արթուր Սարգսյանի ընկերներից Սամվել Թադեւոսյանը նշեց, որ քաղաքացիներն արդեն վաղ առավոտից «Վերնիսաժ» են գալիս՝  հատուկ Արթուր Սարգսյանի գործերը գնելու նպատակով:
«Արթուր Սարգսյանի աշխատանքները բերել ենք իր տնից, ավարտված գործերը շատ քիչ են, հիմնականում կիսատ մնացած աշխատանքներ են, որոնք պետք է ավարտենք կամ մենք, կամ նրա եղբայրը: Այսօր վաճառքի ենք հանել զարդատուփեր եւ ժամացույցեր»,- ասաց նա:
«Հաց բերողի» մյուս ընկերը՝ Արմեն Խաչատրյանն էլ ընդգծեց, որ վաճառքից ստացած գումարը փոխանցելու են հատուկ բացված հաշվեհամարին, որպեսզի հետագայում, երբ Արթուրը ազատության մեջ լինի, տնօրինի այն իր հայեցողությամբ։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սարգսյանը հուլիսի 26-ին սննդով բեռնված մեքենայով ճեղքել էր ոստիկանության պատը եւ սնունդ հասցրել «Սասնա ծռերի» անդամներին: Նա մեղադրվում է «Սասնա ծռերին» օժանդակելու մեջ:

YEREVAN. – The friends of Artur Sargsyan, who had delivered food to the Sasna Tsrer armed group, which took over a police station but later surrendered in Armenia’s capital city of Yerevan in July, on Saturday held a sale of his works in Yerevan Vernissage—a large open-air market that mainly features a collection of traditional Armenian art works, and primarily for tourists.
Samvel Tadevosyan, a friend of Sargsyan, told Armenian News-NEWS.am that people are coming to the Vernissage since early morning, just to buy Sargsyan’s creations.
“Today, we are selling jewelry boxes and clocks,” he added.
Armen Khachatryan, another friend of Artur, stressed that the proceeds from this sale will be transferred to a bank account that has been opened so that later, when Sargsyan is released, he may use it at his discretion.
On July 26, Artur Sargsyan had broken through a police wall with a vehicle loaded with food, and delivered food to members of the Sasna Tsrer.