Samsung Galaxy S6 հեռախոսը Պալաուից Թայվան չվերթի ժամանակ ծխահարվել է China Airlines ավիաընկերության օդանավում, հայտնում է Straits Times պարբերականը։
Հեռախոսը սկսել է ծուխ արձակել, երբ չորեքշաբթի օդանավը թռչում էր Մանիլայի երկրնքում: Անձնակազմի անդամները ծխացող սմարթֆոնը դրել էին սառույցով դույլի մեջ:
Միջադեպի հետեւանքով ոչ ոք չի տուժել, չվերթը չի չեղարկվել, իսկ օդանավը Տաոյուանի միջազգային օդանավակայանում ժամանակին է վայրէջք կատարել: Հաղորդվում է, որ Թայվանի Քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը գովաբանել է China Airlines ավիաընկերությանը միջադեպի կարգավորման հարցում ճիշտ որոշում ընդունելու համար:
Հոկտեմբերի սկզբին Samsung Electronics-ը Galaxy Note 7-ի մարտկոցների բռնկման դեպքերից հետո հայտարարել էր սմարթֆոնի արտադրության ժամանակավոր դադարեցման մասին:

Телефон Samsung Galaxy S6 задымился на борту самолета авиакомпании China Airlines во время рейса из Палау в Тайвань, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Straits Times.
Телефон задымился, когда самолет пролетал над Манилой в среду. Члены экипажа положили задымившийся смартфон в ведерко со льдом.
В результате инцидента никто не пострадал, рейс не был отменен, а самолет приземлился в международном аэропорту Таоюань вовремя. Сообщается, что Управление гражданской авиации Тайваня похвалило авиакомпанию China Airlines за принятие правильного решения в урегулировании инцидента.
В начале октября Samsung Electronics объявила о временной приостановке производства смартфонов Galaxy Note 7 после случаев возгорания аккумуляторов. До этого компания также заявила о временном прекращении продаж и замены смартфонов. Решение было принято после консультаций с соответствующими органами власти, в том числе Корейским агентством технологических стандартов. Компания проводит расследование сообщений об инцидентах со смартфоном Galaxy Note 7.