Ջրից հանվել է Սոչիի մոտ Տու-154 ինքնաթիռի կործանման հետեւանքով զոհված 11-րդ մարդու մարմինը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ զանգվածային հաղորդակցության դեպարտամենտին: «Ջրից հանվել է ավիաաղետի ժամանակ 11-րդ զոհվածի մարմինը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Գերատեսչությունում նաեւ հայտնել են, որ ջրասուզորդների խումբը աղետի վայրում մեծացել է մինչեւ 109 ջրասուզորդ:
ՌԴ ՊՆ-ի Տու-154 ինքնաթիռը, որում եղել է 84 ուղեւոր եւ անձնակազմի 8 անդամ, դեկտեմբերի 25-ի առավոտյան Ադլերի օդանավակայանից թռչում էր Լաթաքիա եւ կործանվել է Սեւ ծովի ջրատարածքում: ՊՆ-ի տվյալներով՝ ինքնաթիռի բեկորները հայտնաբերվել են Սոչիի ափամերձ շրջանից 1,5 կմ հեռավորությամբ 50-70 մետր խորության վրա:

Тело одиннадцатого погибшего в катастрофе Ту-154 под Сочи поднято из воды, передает РИА Новости со ссылкой на департамент информации и массовых коммуникаций Минобороны России. «Поднято тело 11-го погибшего в авиакатастрофе», — говорится в сообщении.
Также в ведомстве сообщили, что водолазная группировка на месте крушения увеличена до 109 водолазов.
Самолет Министерства обороны России Ту-154, на борту которого находились 84 пассажира и восемь членов экипажа, вылетел из аэропорта Адлера в Сирию 25 декабря в 5.20 мск и потерпел крушение в акватории Черного моря на седьмой минуте полета. По данным Минобороны, обломки самолета были найдены в 1,5 км от побережья в районе Сочи на глубине 50–70 м.