Վրաստանի նախագահի աշխատակազմը մեկնաբանել են երկրի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի փեսա  Մադիյա Գոգոչուրիի վրա հարձակումը։
Նախագահի խոսնակ Էկա Մեշվելաձեն հույս է հայտնել, որ կատարվածն արդյունավետ կերպով կհետաքննեն, փոխանցում է «Նովոստի Գրուզիան»։
«Շատ վատ է, երբ հարձակվում են երիտասարդների վրա։ Հետաքննություն է ընթանում, եւ մենք հետեւաբար սպասում ենք դրա ավարտին։ Մենք հույս ունենք, որ այն արդյունավետ կլինի»,– ասել է Միշվելաձեն։
Հիշեցնենք, որ Մինդիա Գոգոչուրիին եւ նրա ընկերոջը  Թբիլիսիի Բալանչիվաձեի փողոցում հազենով վիրավորել էին ուշ գիշերը: Տեղի ունեցածի մանրամասները դեռեւս հայտնի չեն:
Նախնական տեղեկություններով՝ Գոգոչուրին ոտքից է վիրավորվել: Նա շտապ հիվանդանոց է տեղափոխվել, որտեղ վիրահատվել է:
Տեղի ունեցած փաստով Վրաստանի ՆԳՆ-ն քրեական գործ է հարուցել՝ առողջությանը թեթեւ վնաս պատճառելու եւ ապօրինի զենք ձեռք բերելու, պահելու եւ կրելու մեղադրանքներով:

В администрации президента Грузии прокомментировали нападение на Мидию Гогочури, который приходится зятем главе государства Георгию Маргвелашвили.
Пресс-спикер президента Эка Мишвеладзе высказала надежду на эффективное расследование случившегося, передает «Новости- Грузия».
«Очень плохо, когда нападают на молодых людей, хотя ведется следствие, и, соответственно, мы ждем завершения расследования. Мы очень надеемся, что оно будет эффективным», — сказала Мишвеладзе.
На Миндия Гогочури и его друга напали минувшей ночью в центре Тбилиси. Гогочури ранили в ногу из огнестрельного оружия, ему провели операцию и сейчас его состояние стабильное.
МВД Грузии возбудило уголовное дело по статьям «причинение менее тяжкого вреда здоровью» и «незаконное приобретение, хранение и ношение огнестрельного оружия».