Ամերիկյան Wendover Productions պարբերականը հրապարակել է մի տեսահոլովակ, որտեղ պատմում է ԱՄՆ նախագահի փոխադրամիջոցների ու դրանցով տեղաշարժերի արժեքի մասին։ Տեսահոլովակի հեղինակների հաշվարկներով, պետության ղեկավարի տրանսպորտի համար րոպեում ծախսվում է 2614 դոլար, գրում է Motor պորտալը։
Տեսահոլովակում ցուցադրված են նախագահական կորտեժը ու նրա որոշ «հերթապահ» մեքենաներ, նաև երկրի առաջին դեմքի օդանավերն ու ուղղաթիռները, որոնք նրա հրամանով ժամանում են նշված վայր։
Բացի այդ հեղինակները վերլուծել են տեղաշարժերի որոշ երթուղիներ, որոնք նախատեսում են ուղղաթիռով թռիչք ժամանման վայրից աէրոդրոմ, օդանավով թռիչք մինչև պահանջվող կետ, ևս մեկ թռիչք ուղղաթիռով ու վերջում էլ՝ մեքենայով ճամփորդություն դեպի նշանակության վայր։
Պարբերականի տվյալներով նախագահական օդանավով թռիչքի մեկ ժամ արժե ավելի քան 206 337 դոլար, մինչդեռ Sikorsky UH-60 Blackhawk ուղղաթիռով թռիչքը ՝ 2199 դոլար։

Американское издание Wendover Productions опубликовало ролик, в котором рассказывается о способах передвижения президента США и стоимости его перевозки. По подсчетам авторов видео, на транспорт главы государства тратится 2614 долларов в минуту, пишет портал Motor
В ролике показаны президентский кортеж и некоторые его «дежурные» машины по отдельности, а также самолеты первого лица страны и вертолеты, прибывающие по приказу в указанную точку.
Кроме того, авторы разобрали некоторые маршруты передвижения, которые предусматривают перелет на вертолете от места пребывания к аэродрому, полет на самолете до требуемой точки, еще один перелет на вертолете и финальная часть дороги на автомобиле с сопровождением.
По данным издания, час полета президентского самолета стоит более 206 337 долларов, тогда как полета на вертолете Sikorsky UH-60 Blackhawk — 2199 долларов.