Ամերիկյան Wendover Productions պարբերականը հրապարակել է մի տեսահոլովակ, որտեղ պատմում է ԱՄՆ նախագահի փոխադրամիջոցների ու դրանցով տեղաշարժերի արժեքի մասին։ Տեսահոլովակի հեղինակների հաշվարկներով, պետության ղեկավարի տրանսպորտի համար րոպեում ծախսվում է 2614 դոլար, գրում է Motor պորտալը։
Տեսահոլովակում ցուցադրված են նախագահական կորտեժը ու նրա որոշ «հերթապահ» մեքենաներ, նաև երկրի առաջին դեմքի օդանավերն ու ուղղաթիռները, որոնք նրա հրամանով ժամանում են նշված վայր։
Բացի այդ հեղինակները վերլուծել են տեղաշարժերի որոշ երթուղիներ, որոնք նախատեսում են ուղղաթիռով թռիչք ժամանման վայրից աէրոդրոմ, օդանավով թռիչք մինչև պահանջվող կետ, ևս մեկ թռիչք ուղղաթիռով ու վերջում էլ՝ մեքենայով ճամփորդություն դեպի նշանակության վայր։
Պարբերականի տվյալներով նախագահական օդանավով թռիչքի մեկ ժամ արժե ավելի քան 206 337 դոլար, մինչդեռ Sikorsky UH-60 Blackhawk ուղղաթիռով թռիչքը ՝ 2199 դոլար։

Wendover Productions has released a video where it presents the means of transportation used by the US president, and how much it costs to travel with them.
The creators of this video estimate that $2,614 is spent per minute for the transport of the US head of state, according to Motor website of Russia.
The video shows the presidential cortège and some of his vehicles “on duty,” as well as the US president’s airplanes and helicopters that arrive at a designated location, upon his command.
In addition, the creators of this video have analyzed some of the routes of these travels.
As per Wendover Productions, flying on board the US presidential plane for an hour is worth over $206,337 while a flight with a Sikorsky UH-60 Black Hawk helicopter costs $2,199.