Ավտոմրցարշավորդ Մառա Բաղդասարյանին 102 հազար ռուբլով են տուգանել դատական որոշումները չկատարելու պատճառով։ Այս մասին RIA Novosti- ին հայտնել  ՝ Մոսկվայի Սավելեւսկու դատարանի մամուլի քարտուղար Կոնստանտին Տիմոշենկոն։
«Դատարանն այսօր քննարկել է եւս վեց վարչական նյութ Բաղդասարյանի վերաբերյալ՝ 1 հոդվածի 20,25 մասով իրավախախտումների հետ կապված («կատարողական վարչական պատժից խուսափում») եւ նրան պատիժ նշանակել տուգանքի տեսքով 1-ից մինչեւ 10 հազար ռուբլի։ Դատական նիստերի հինգ օրերի ընթացքում Բաղդասարյանին պատիժ է նշանակվել տուգանք է մինչեւ 102 հազար ռուբլի», -ասել է մամուլի քարտուղարը։
Դատական պարզաբանումները տեղի են ունենում Բաղդասարյանի բացակայությամբ։
Բաղդասարյանը «Gelandewagen-ով անվախների» գործով անցնող անձ է եղել, որից հետո մի քանի անգամ ձերբակալվել ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտման պատճառով։

Стритрейсерша Мара Багдасарян оштрафована на 102 тысячи рублей за неисполнение судебных решений, сообщил РИА Новости пресс-секретарь Савеловского суда Москвы Константин Тимошенко.
«Мировой суд сегодня рассмотрел еще шесть административных материалов в отношении Багдасарян за совершение правонарушений по части 1 статья 20.25 КоАП РФ («уклонение от исполнения административного наказания») и назначил ей наказание в виде штрафов в размере от 1 до 10 тысяч рублей. Всего за пять дней судебных заседаний Багдасарян назначены наказания в виде штрафов на общую сумму 102 тысячи рублей», — сказал пресс-секретарь.
Судебные разбирательства проходят в отсутствие Багдасарян.
Багдасарян была одной из фигуранток резонансной истории про «лихачей на Gelandewagen», после чего неоднократно задерживалась за другие нарушения правил дорожного движения. За многочисленные просроченные штрафы суд отправил ее на обязательные работы, которые она стала пропускать, за что была административно арестована на 15 суток.