Քալիֆորնիայի Վալյեխո քաղաքում ինը դեռահասներ, ովքեր հավաքված են եղել երեկույթի համար, տուժել են անհայտ անձանց հրաձգությունից,  հաղորդում է The Los Angeles Times-ը՝վկայակոչելով ոստիկանության ներկայացուցիչ Քեվին Բարկլեթին:
Հաղորդվում է, որ երեկույթին ներկա է եղել ավելի քան 30 մարդ, հիմնականում՝ դեռահասներ: Այն պահին, երբ շատերը կանգնած են եղել տան մոտ ու արդեն պատարստվել են գնալ, խմբին մոտեցել են դիմակավորված երկու անձինք եւ սկսել կրակել:
Դրանից հետո չարագործները մեքենայով հեռացել են:
Ոստիկանության տվյալներով՝ ութ հոգի հրազենային վնասվածք  է ստացել, եւս մեկը տուժել է խուճապի ժամանակ: Տուժածներց ամենակրտսերը 13 տարեկան է: Կատարվածի հանգամանքները պարզվում են:

В Калифорнии в городе Вальехо девять подростков, отдыхавших на домашней вечеринке, пострадали в результате стрельбы, которую устроили неизвестные. Об этом сообщает The Los Angeles Times со ссылкой на представителя полиции Кевина Барлетта, передает Gazeta
Сообщается, что на вечеринке присутствовали около 30 человек, в основном подростки. В тот момент, когда многие стояли около дома, планируя уходить, к толпе подошли два неизвестных в масках и начали стрелять.
После этого злоумышленники сели в коричневый седан и скрылись с места происшествия.
По данным полиции, огнестрельные ранения получили восемь человек, еще один пострадал во время давки. Самому младшему пострадавшему 13 лет. Обстоятельства произошедшего устанавливаются.