Ճապոնիայի Սադո քաղաքի երկրագիտական թանգարանից գողը ոսկու կեղծ ձուլակտորներ է տարել՝ ձեռք չտալով 30 կիլոգրամանոց իսկական արծաթե ձուլակտորներին, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ոստիկանությունը նկատել է կոտրած պատուհանը, որի միջոցով հանցագործը ներս է թափանցել: Թանգարանում նա կոտրել է ցուցանակը, որում պահվում էին ոսկու հինգ կեղծ ձուլակտորներ եւ իրական արծաթե ձուլակտորներ: Իսկական արծաթը գողի մոտ հետաքրքրություն չի առաջացրել, նա տարել է «ոսկին»: Կեղծ օրինակները պատճենված էին իրական ոսկու ձուլակտորներից, որոնք արդյունահանվել են Սադոյի հանքավայրից:
Ըստ ոստիկանության՝ գողը կեղծ ոսկին իրականի տեղ է դրել, այդ պատճառով էլ ուշադրություն չի դարձել ընդհանուր՝ 90 կգ կշռող արծաթին:
Հրդեհ է բռնկվել Աբովյան փողոցի շենքերից մեկի նկուղային հարկում գործող բարի խոհանոցում
Մայիսի 8-ին, ժամը 11:01-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն...
Գերմանիայում տեղի են ունեցել քաղաքական գործիչների վրա հարձակումների նոր դեպքեր. Spiegel
Իրականացվել է արդեն չորրորդ հարձակումը...
17-ամյա անչափահասին դանակահարել են, հափշտակել ոսկյա թևնոցը. կալանավորվել է նրա համադասարանցին
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Ստեփանավանի...
56-ամյա տղամարդը գողացել է փողոցում նվագող տղամարդու՝ մետաղադրամներով լի արկղը․ ոստիկանները հետապնդել և բռնել են

Вор украл из краеведческого музея в городе Садо в Японии пять копий золотых слитков, не тронув при этом выставленные в той же витрине настоящие 30-килограммовые слитки серебра, сообщила местная полиция, передает РИА Новости
Кража произошла в понедельник ночью в краеведческом музее Аикава в городе Садо префектуры Ниигата, в котором представлена история серебро- и золотодобычи, некогда процветавшей в этом районе.
Подоспевшая полиция обнаружила разбитое окно, через которое преступник поник внутрь. В музее он разбил витрину, в которой были выставлены пять копий слитков золота, а также три настоящих 30-килограммовых слитка серебра и крупный монолит золотоносной руды. Настоящее серебро и руда не вызвали интереса похитителя в отличие от «золотых» слитков по одному килограмму каждый. Пять украденных позолоченных экспонатов были точной копией последних пяти золотых слитков, добытых на шахте Садо.
Полиция считает, что преступник принял копии за настоящее золото и решил не размениваться на «мелочи» в виде 90 килограммов серебра. Идет расследование.