ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Փարիզ իր այցը «շատ հաճելի» է համարել։ Այս մասին նա հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել եւ Բրիջիթ Մակրոնների հետ Էյֆելյան աշտարակի ռեստորանում ընթրիքից առաջ, փոխանցում է AP–ն։
Թրամփը Բրիջիթ Մակրոնի հետ մի կողմում է նստած, իսկ նրա կինը՝ Մելանյան, Ֆրանսիայի նախագահի հետ պատուհանի մոտ։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ֆրանսիայի եւ ԱՄՆ նախագահները՝ տիկնանց հետ ընթրում են Էյֆելյան աշտարակի վրա գտնվող փարիզյան հռչակավոր Jules Verne ռեստորանաում։ Ռեստորանը գտնվում է 120 մետր բարձրությամբ, որտեղ կարելի է հասնել մասնավոր վերելակով։
Հայտնի շեֆ խոհարար Ալեն Դյուկասի ռեստորանն առաջարկում է ֆրանսիական խոհանոցի ավանդական ճաշատեսակներ։ 115 մետր բարձրության վրա ռեստորանի պատուհաններից բացվում է Փարիզի համայնապատկերը։
Նշենք, որ Փարիզ Դոնալդ Թրամփի այցի կապակցությամբ Էյֆելյան աշտարակն այսօր փակ է եղել։
AP–ն նշում է, թե հայտնի չէ ինչ են հյուրասիրելու Դոնալդ եւ Մելանյա Թրամփներին, սակայն սովորաբար ստանդարտ ճաշացանկի մեջ է  մտնում երկնագույն օմարը եւ սեւ խավիարը։

Президент США Дональд Трамп  счел свой визит в Париж  «очень приятным».Об этом он заявил перед ужином с президентом Франции и его супругой Эммануэлем и Бриджит Макрон в ресторане на Эйфелевой Башне, передает AP.
Трамп сидит по одну сторону с Бриджит Макрон, а его супруга Меланья у окна рядом с французским президентом.
Как сообщалось ранее, президент Франции и США с супругами ужинают в знаменитом парижском ресторане Jules Verne на Эйфелевой башне. В ресторан, который находится на высоте 120 метров наз землей, можно попасть на частном лифте.
Ресторан знаменитого шеф-повара Алена Дюкассе предлагает блюда традиционной французской кухни. На высоте 115 метров из окон ресторана открывается панорамный вид на Париж.
Отметим, что в связи с визитом в Париж Дональда Трампа Эйфелева башня была сегодня закрыта.
Как отмечает AP, чем именно будут угощать Дональда и Меланью Трамп неизвестно, но обычно в стандартное меню в таких случаях входят голубой омар и черная икра.