Աջարիայում՝  սեւծովյան Քոբուլետի կուրորտի ափին փրկարարները ջրից հանել են երկու զբոսաշրջիկների, որոնք ուժեղ ալիքների պատճառով չէին կարողացել ափ դուրս գալ։
«Նովոստի Վրաստանը» ՝ վկայակոչելով Վրաստանի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության մամուլի ծառայությունը, հայտնել է, որ զբոսաշրջիկները, ում օգնություն է ցուցաբերվել, Հայաստանի քաղաքացիներ էին։
Այսօր սեւծովյան ափին գրանցվել է 5 բալանոց փոթորիկ։ ՆԳՆ տվյալներով, օրվա ընթացքում ջրից փրկել են մոտ 100 մարդու։
«Բոլոր ափերին կարմիր դրոշ է տեղադրվել՝ դա նշանակում է, որ ծովում լողալը կտրականապես արգելված է։ Բացի դրանից բոլոր 135 փրկարարները շրջում ու անձամբ  նախազգուշացնում են հանգստացողներին՝ զերծ մնալ ծովում լողալուց»,- հայտնել են Վրաստանի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության մամուլի ծառայությունում։

Rescuers in Adjara’s Kobuleti brought out of water two tourists, who were not able to swim out to the beach due to the large waves.
The tourists, who were rescued, turned out to be Armenian nationals, News Georgia reports, citing the Emergency Management Agency of the Georgian Ministry of Internal Affairs.
A category 5 storm was registered in the Black Sea coastline on Thursday, According to the information of the Ministry, nearly 100 people were saved during the day.
“A red flag has been installed in all the coastal stations, which means that swimming in the sea is categorically forbidden. Besides, all the 135 rescuers personally warn the holiday-goers to refrain from swimming in the sea,” the Emergency Management Agency informed.