Կանադայում ՀՀ դեսպան Լեւոն Մարտիրոսյանը նոյեմբերի 22-ին, հանդիպում է ունեցել Կանադայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Ջոֆ Ռիգանի հետ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-կանադական երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Կանադայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահը վստահություն է հայտնել, որ դեսպան Մարտիրոսյանի ջանքերի շնորհիվ հայ-կանադական երկկողմ հարաբերություններն ավելի են զարգանալու համագործակցության բոլոր ուղղություններով:
Ջոֆ Ռիգանի խնդրանքով դեսպան Մարտիրոսյանը վերջինիս տեղեկացրել է երկկողմ հարաբերությունների վերջին զարգացումներին եւ առաջիկայում նախատեսվելիք ծրագրերին: Կողմերը մտքեր են փոխանակել խորհրդարանական ձեւաչափում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող նախագծերի վերաբերյալ` կարեւորելով Հայաստանի եւ Կանադայի խորհրդարաններում գործող խորհրդարանական բարեկամության խմբերի միջեւ ակտիվ փոխգործակցության ծավալումը:
Անդրադարձ է կատարվել միջազգային կազմակերպությունների, հատկապես Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակներում երկու երկրների համագործակցությանը: ՀՀ դեսպանը Կանադայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահին տեղեկացրել է 2018թ. Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովի կապակցությամբ կատարվելիք նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ:

Armenia’s Ambassador to Canada Levon Martirosyan met with Speaker of the Canadian House of Commons, Geoff Regan, on November 22.
Broad range of issues related to the Armenian-Canadian cooperation was discussed during the meeting, Armenian foreign miister said in a statement.
The Speaker of the House of Commons of Canada expressed confidence that due to the efforts of Ambassador Martirosyan, the Armenian-Canadian relations will further develop in all the fields of mutual cooperation.
At the request of Mr. Regan, Ambassador Martirosyan spoke about the latest developments in bilateral relations along with future plans. The sides expressed views on cooperation projects in the inter-parliamentary format, noting the importance of the cooperation between the parliamentary friendship groups.
Levon Martirosyan and Geoff Regan touched upon the Armenian-Canadian cooperation in the frameworks of various international organizations and particularly within the International Organization of La Francophonie. Martirosyan informed Regan about the preparatory works on the occasion of the Summit of La Francophonie, to be held in Yerevan in 2018.