Վրաստանը ԵՏՄ երկրներում իր արտադրանքի արտահանման եւ վաճառքի նպատակով պետք է օգտագործի Հայաստանի հնարավորությունները եւ ազատ առեւտրի գոտիների առկայությունը: Այս մասին Թբիլիսիում վրացի գործընկեր Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հետ համատեղ ասուլիսում ասել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Թբիլիսիից NEWS.am-ի հատուկ թղթակիցը հաղորդում է, որ Սարգսյանի խոսքով՝ Հայաստանում գրանցված ցանկացած ընկերություն կարող է  օգտակար լինել Վրաստանի համար:
«Իրանի հետ սահմանին ազատ առեւտրի գոտին Վրաստանի համար հիանալի հնարավորություն է, քանի որ Իրանը վաճառահանման մեծ շուկա է», - ասել է նա:
Նա նաեւ ընդգծել է, որ վրացի գործընկերոջ հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են տարածաշրջանի անվտանգության եև կայունության մասին հարցերը:
«Մենք համակարծիք ենք, որ երկարաժամկետ հակամարտությունները պետք է միայն համաձայնեցված ձեւաչափերում խաղաղ բանակցությունների միջոցով լուծվեն»:
Նշենք, որ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը երկօրյա պաշտոնական այցով գտնվում է Վրաստանում:
Այցի շրջանակներում Հայաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա նաեւ վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի, խորհրդարանի խոսնակ Իրակլի Կոբախիձեի, Վրաստանի պատրիարք եւ կաթողիկոս Իլյա Երկրորդի հետ:

Georgia should use Armenia's opportunities and availability of free trade zones for export and sale of its products in the EAEU countries,
Armenian President Serzh Sargsyan said at a joint press conference with his Georgian counterpart Giorgi Margvelashvili in Tbilisi.
According to Sargsyan, any company registered in Armenia can be very useful for Georgia, Armenian News-NEWS.am reported.
"The free trade zone on border with Iran is an excellent opportunity for Georgia, as Iran is a major market," he said.
The Armenian President also stressed that issues of security and stability in the region were discussed during the meeting with the Georgian counterpart.
During his visit, the President will meet with Georgia’s Prime Minister Giorgi Kvirikashvili, Parliament Speaker Irakli Kobakhidze and Catholicos-Patriarch of All Georgia Ilia II.