ԱՄՆ Ֆինանսների նախարարությունը14 ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց դեմ պատժամիջոցներ է սահմանել «Իրանում մարդու իրավունքների լուրջ խախտումների եւ գրաքննության եւ իրանական զենքի արտադրողների աջակցության» կապակցությամբ:
«Միացյալ Նահանգները հանգիստ չեն մնա, քանի դեռ Իրանի վարչակարգը շարունակում է զբաղվել մարդու իրավունքների խախտումներով եւ անարդարությամբ: Մեր թիրախը Իրանի ռեժիմն է, ներառյալ Իրանի դատական ​​համակարգի ղեկավարը`հաշվի առնելով իր քաղաքացիների հանդեպ նրա սարսափելի դաժան վերաբերմունքը, այդ թվում` խաղաղ հավաքների ազատության իրավունքի իրականացման համար կալանավորվածների նկատմամբ վերաբերմունքը», - ասել է ֆինանսների նախարար Ստեֆեն Մնուչինը:
«Մեր թիրախում է նաեւ Իրանի բալիստիկ հրթիռների ծրագիրը եւ ապակայունացնող գործողությունները (Իրանի)»:
ԱՄՆ պատժամիջոցների ցուցակոմ են հայտնվել Կիբերտարածության Գերագույն խորհուրդը եւ Իրանի ազգային կիբերային կենտրոնը, էլեկտրոնային պատերազմների եւ պաշտպանության ԻՀՊԿ կազմակերպությունը եւ Իրանի դատական համակարգի ղեկավար Սադիհ Արդեշիր Ամոլի Լարիջանիին:

Минфин США ввел санкции против 14 физических и юридических лиц в связи с «серьезными нарушениями прав человека и цензурой в Иране и поддержкой иранских производителей оружия».
«Соединенные Штаты не будут бездействовать, пока иранский режим продолжает заниматься нарушениями прав человека и несправедливостью.  Наша мишень иранский режим, в том числе глава судебной власти Ирана, с учетом его ужасающего жестокого обращения со своими гражданами, в том числе с арестованными исключительно за осуществление их права на свободу мирных собраний», - сказал министр финансов Стивен Мнучин. «Наша мишень также  иранская программа по баллистическим ракетам и дестабилизирующие действия  (Ирана)».
Под санкции США попали Высший совет по киберпространству и национальный киберцентр Ирана,  Организация КСИР по киберобороне и электронным войнам, а также Садих Ардешир Амоли Лариджани — аятолла, духовное лицо, политик и нынешний глава судебной системы Ирана, в списке также оказались два гражданина Китая.