Los Angeles Times-ի հետազոտող-լրագրող Ուիլյամ Կ. Ռեմփելը փետրվարի 1-ին կներկայացնի հայազգի ամերիկյան գործարար Քըրք Քըրքորյանի մասին գիրք:
«Խաղացողը․ Ինչպես առանց գրոշի Քըրք Քըրքորյանը դարձավ կապիտալիզմի պատմության մեջ ամենախոշոր գործարարներից մեկը» կներկայացվի Միացյալ Նահանգներում՝ Հայաստանի հետազոտությունների ազգային ասոցացիայում։ Այս մասին գրում է Massis Post պարբերականը:
Գիրքը պատմում է Քիրք Քըրքորյանի` որպես խիզախ օդաչուի, կինոմագնատի եւ բիզնես մագնատի մասին, որը Լաս Վեգասը եւ Հոլիվուդը դարձրեց Ամերիկայի առաջատար ֆինանսական կենտրոններից մեկը:
Ուիլյամ Կ. Ռեմփելը, խորանալով Քըրքորյանի չուսումնասիրված պատմության մեջ, նրան ներկայացրել է իր լիակատար հակասություններով՝ վատ կրթված հանճարի, չափազանց ամաչկոտ մարդու, ամենահամարձակ գործարար արկածների պատրաստ անձնավորության:
36 տարի շարունակ Los Angeles Times-ի լրագրողը մեծ թվով հնչեղ նախագծեր է պատրաստել, այդ թվում` Ուսամա բեն Լադենի եւ Ալ-Քաիդայի մասին 2001 թ. սեպտեմբերի 11-ի ահաբեկչությունից առաջ: Ուիլյամը արժանացել է բազմաթիվ մասնագիտական պարգեւների, այդ թվում` Հերալդ Լեբայի մրցանակին` լրագրության մեջ բարձրորակ աշխատանքի համար:

Уильям К. Ремпель, журналист-расследователь «Los Angeles Times» 1 февраля представит книгу об американском бизнесмене армянского происхождения Кирке Керкоряне.
Книга «Игрок: Как пропавший без гроша Кирк Керкорян стал самым крупным дельцом в истории капитализма» будет представлена в Национальной ассоциации исследований Армении в США. Об этом пишет издание Massis Post.
Книга рассказывает о Кирке Керкоряне - смелом авиаторе, киномагнате и бизнес-магнате, который превратил Лас-Вегас и Голливуд в один из ведущих финансовых центров Америки.
Уильям К. Ремпель погружается в неизведанную историю Керкоряна, представляя его, как человека полного противоречий: плохо образованного гения, необычайно застенчивого человека, всегда готового на самые смелые бизнес авантюры.
За 36 лет журналист в «Los Angeles Times» выпустил огромное количество громких проектов, включая репортажи, сделанные им 11 сентября 2001 года об Усаме бен Ладане и «Аль-Каиде» до терактов. Уильям был награжден многочисленными профессиональными наградами, включая награду Геральда Леба за высокое качество работы в журналистике.