ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր՝ փետրվարի 6-ին,  ընդունել է Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության դեսպան Յոհաննես Դաումային:
Հանդիպմանը վարչապետն անդրադարձել է Դավոսում Նիդեռլանդների իր գործընկերոջ Մարկ Ռուտեի հետ ունեցած արդյունավետ հանդիպմանը՝ նշելով, որ քննարկվել են համագործակցության հեռանկարները խելացի գյուղատնտեսության, կաթնամթերքի եւ մսամթերքի վերամշակման, ինչպես նաեւ ֆերմերային տնտեսությունների ստեղծման ուղղությամբ:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը կարող է որպես հարթակ հանդիսանալ հոլանդական բիզնեսի համար՝ տարբեր շուկաներ մուտք գործելու համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել է երկկողմ կապերի աշխուժացման կարեւորությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել շփումների ակտիվացմանն ու երկկողմ գործարար կապերի զարգացմանը:

YEREVAN.- Armenian PM Karen Karapetyan received on Tuesday Ambassador of the Kingdom of the Netherlands to Armenia Johannes Dauma, the press service of the Government of Armenia reported.
During the meeting PM Karapetyan referred to his Davos meeting with his Dutch counterpart Mark Rutte, noting that cooperation prospects in smart agriculture, dairy and meat processing, as well as creation of farming economies had been discussed.
PM Karapetyan noted that Armenia can serve as a platform for the Dutch business in terms of entering different markets.
For his part, the Ambassador emphasized the importance of activating bilateral relations, expressing readiness to support the activation of interactions and development of business ties.