Մեքսիկայում ամերիկյան դիվանագիտական առաքելության աշխատակիցներից մեկը զոհվել է Օրիսաբա հրաբուխը բարձրանալիս, հայտնել է Sin Embargo պորտալը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ դեսպանատունը:
Օրիսաբա էին ուղեւորվել 2 ամերիկացի: Պուեբլա նահանգի քաղաքացիական պաշտպանության ծառայությանը հաջողվել է նրանցից մեկին փրկել, սակայն ԱՄՆ երկրորդ քաղաքացին զոհվել է: Փրկարարական գործողությանը ներգրավված էին ուղղաթիռներ:
Դեսպանատունն այս տեղեկությունը հաստատել է, սակայն չի հրապարակել զոհվածի ո՛չ անունը, ո՛չ պաշտոնը:
Օրիսաբա հրաբուխը Մեքսիկայի ամենաբարձր գագաթն է: Նրա ուղիղ կոնը սարահարթից բարձրանում է 3 կմ, իսկ Օրիսաբայի ընդհանուր բարձրությունը ծովի մակարդակից կազմում է ավելի քան 5,6 կմ:

Один из сотрудников американской дипломатической миссии в Мексике погиб при восхождении на вулкан Орисаба, сообщает во вторник портал Sin Embargo со ссылкой на посольство США, передает РИА Новости
Всего на Орисабу отправились двое американцев. Одного из них удалось спасти службе гражданской обороны штата Пуэбла, однако второй гражданин США погиб. К спасательной операции были привлечены вертолеты.
Посольство подтвердило данную информацию, однако не назвало имени и должности погибшего.
Вулкан Орисаба считается самой высокой вершиной Мексики. Его правильный конус поднимается над плоскогорьем на три километра, а общая высота Орисабы над уровнем моря составляет более 5,6 километра.