Ֆլորիդայի դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության հետեւանքով 17 զոհվածներից 12-ի ինքնությունը հաստատվել է, լրագրողներին հայտնել է Բրովարդ շրջանի շերիֆ Սքոթ Իսրայելը:
«Մենք պարզել ենք 17 զոհվածներից 12-ի անձը»,- ասել է շերիֆը մամուլի ասուլիսի ժամանակ, որը հեռարձավել է CNN-ով:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանությունը շարունակում է աշխատանքները բոլոր զոհերի ինքնությունը պարզելու համար, իսկ իրավապահ մարմինները զոհերի ցանկը չեն հրապարակի, մինչեւ նրանց ազգականներին տեղեկացնելը:
Հրաձգությունը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի ցերեկը Մայամիից 60 կմ հեռավորությամբ գտնվող Փարքլենդ քաղաքի դպրոցում: Այնտեղ սովորում է 14-ից 18 տարեկան մոտ 3 հազար երեխա: Բրովարդի շրջանի շերիֆի տվյալներով՝ հրաձգության հետեւանքով զոհվել է 17 մարդ: Բժիշկները հայտնել են, որ տուժածներից 3-ի վիճակը կրիտիկական է:
Շերիֆը հաստատել է հրաձգության մեջ կասկածվողին ձերբակալելու տեղեկությունը, որն այս դպրոցի նախկին աշակերտ, 1999 թվականին ծնված Նիկոլաս Քրուզն է: Դեռահասը դպրոցից հեռացվել էր կարգապահության հետ կապված խնդիրների պատճատով:

The identity of 12 out of the 17 victims of the shooting in a Florida school has been confirmed, Broward County Sheriff Scott Israel told reporters during a press briefing, which was broadcast by CNN.
In his words, police continue their work to find out the identity of all the victims, but the law enforcement will not publicize the list of victims before informing their relatives.
A shooting occurred Wednesday at Marjory Stoneman Douglas High School, a public school of some 3,000 students in Parkland, Florida.
Physicians have said three of the victims are in critical condition.
The sheriff has confirmed the reports on the arrest of the suspect in this shooting. He is Nikolas Cruz (born in 1999), who was expelled from this school for disciplinary reasons.