Երեւանում երեկ՝ մարտի 22-ին վրաերթ է տեղի ունեցել: Ժամը 20:50-ի սահմաններում Սարի թաղի 20-ամյա բնակիչ Արտավազդ Առաքելյանը Դավիթ Բեկի փողոցում՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի դիմաց, Nissan մակնիշի մեքենայով վրաերթի է ենթարկել 2 հետիոտնի:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ՝ նրանք Արցախի Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են՝ 22-ամյա Դավիթ Պողոսյանն ու 21-ամյա Էդուարդ Մանուկյանը:
Վարորդը փախուստի չի դիմել, վրաերթի ենթարկվածներին օգնել է տեղափոխվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բուժկենտրոն:
Հավելենք, որ վրաերթի ենթարկվածները ռազմական համալսարանի կուրսանտներ են: Վրաերթի փաստով նյութեր են նախապատրաստվում:

В Ереване вечером 22 марта произошло ДТП, в результате которого пострадали двое курсантов Военного университета.
Как сообщает Shamshyan.com, около 20:50 часов житель ереванского района Сари таг Артавазд Аракелян на автомобиле Nissan сбил на улице Давида Бека двоих пешеходов.
Выяснилось, что оба пострадавших жители Степанакерта, 22-летний Давид Погосян и 21-летний Эдуард Манукян. Молодые люди являются курсантами Военного университета имени Вазгена Саркисяна. Пострадавшие госпитализированы в медцентр «Сурб Григор Лусаворич».